Aktualności

Autor: Cezary Wenda | Data wpisu: 14 Czerwca 2017
Nowoczesne defibrylatory w ełckiej Straży Miejskiej
Straż Miejska w Ełku została wyposażona w dwa nowoczesne defibrylatory. Urządzenia zostały zakupione i sfinansowane w ramach Inicjatywy Lokalnej. Łączny koszt urządzeń to ok. 13 tys. zł.

Jedno z urządzeń zamontowane zostało na parterze budynku Urzędu Miasta Ełku, przy ul. Piłsudskiego 4, pokój 102 Straży Miejskiej. Natomiast drugie urządzenie stanowi wyposażenie patrolu zmotoryzowanego Straży Miejskiej.

Oba nowoczesne defibrylatory zostały zakupione w ramach Inicjatywy Lokalnej na wniosek ełckiej Fundacji "Ratujmy Życie". Łączny koszt urządzeń to 13 306,81 zł.

Więcej o urządzeniu:
Defibrylator AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) używany jest w biurach, na lotniskach, w szkołach, placówkach sportowych, a nawet w domach. Jest to urządzenie, które sprawdza się w sytuacjach zagrożenia życia spowodowanych przez NZK (nagłe zatrzymanie krążenia). Prosta konstrukcja oraz instrukcja obsługi głosowa sprawia, że pomocy może udzielić praktycznie każda osoba.

W ełckiej Straży Miejskiej obecnie 8 osób ma ukończony Kwalifikowany Kurs Pierwszej Pomocy, kolejne 4 osoby zostaną przeszkolone w czerwcu lub lipcu 2017 r.