Aktualności

Autor: Iga Urbanowicz | Data wpisu: 14 Czerwca 2017
100 lat Pani Antoniny
Setne urodziny 13 czerwca świętowała ełczanka Pani Antonina Krupińska. Jubilatkę odwiedził dzisiaj Tomasz Andrukiewicz Prezydent Miasta Ełku i złożył jej najserdeczniejsze życzenia zdrowia i radości na kolejne lata.

Pani Antonina dołączyła do zaszczytnego grona najstarszych mieszkańców naszego miasta. Urodziła się 13 czerwca 1917 roku pod Suwałkami. Do Ełku przyjechała po II wojnie światowej w 1945 roku. Pochodzi z rodziny kolejarskiej - mąż Pani Antoniny był maszynistą i jeździł parowozami.

Jubilatka wywodzi się z rodziny długowiecznej, jej mama żyła ponad 90 lat. Całe życie cieszyła się dobrym zdrowiem i jak sama mówi, tylko raz była w szpitalu - podczas narodzin syna.

Całe życie zajmowała się domem, jako gospodyni domowa. Jej ulubioną potrawą są żeberka wieprzowe w sosie słodko – kwaśnym, przygotowywane przez wnuczkę, która na co dzień się nią opiekuje.

Panią Antoninę odwiedził dzisiaj Tomasz Andrukiewicz Prezydent Miasta Ełku, który życzył m.in. zdrowia, radości i kolejnych lat przeżytych w miłości rodzinnej.

Mówi się, że ludzie pogodni z natury cieszą się długim życiem, a Pani Antonina jest osobą pełną optymizmu i miłą. Na pytanie prezydenta Ełku, co należy zrobić, żeby móc cieszyć się jak najdłuższym życiem, Pani Antonina z uśmiechem odpowiedziała, że trzeba być właśnie radosnym i pogodnym.

Pomimo wieku, Pani Antonina jest osobą aktywną. Zawsze znajduje czas na haftowanie i szydełkowanie, które bardzo lubi i które sprawiają jej wiele radości.