Aktualności

Autor: Cezary Wenda | Data wpisu: 09 Sierpnia 2017
Maraton rowerowy „Mazovia MTB Gwiazda Północy”
Największy cykl maratonów rowerowych MTB (Mountain Terrain Bike) w Polsce już 12 sierpnia 2017 r. pojawi się po raz kolejny w Ełku. Rowerowe miasteczko i baza zawodów stanie na Placu Jana Pawła II. Zawody zostaną rozegrane na czterech dystansach. Udział jest płatny.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku zaprasza na maraton rowerowy „Mazovia MTB Gwiazda Północy”. I etap zawodów odbędzie się 12 sierpnia w Ełku.

Organizatorem wydarzenia jest Cezary Zamana, były zawodowy kolarz, Mistrz Polski z 1999 r. oraz zwycięzca Tour de Pologne z 2003 r., legenda polskich sportów rowerowych – urodzony w Ełku!

Maratony rowerowe to wspaniała zabawa na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Zawody zostaną rozegrane na czterech dystansach. Trasy zostały przystosowane do różnych grupy wiekowych uczestników: Hobby - 9 km, Fit - 33 km, Mega - 55 km, Giga - 78 km.

Dodatkowo wyścigi MiniMini+Mazovia dla dzieci do 6 roku życia – udział jest bezpłatny. Trasa to pętla o długości 300 – 400 metrów

Tegoroczna edycja maratonu w Ełku jest jednocześnie inauguracją Gwiazdy Północy – etapowych zawodów rowerowych, na które składają się III etapy:

·         Ełk - 12 sierpnia,

·         Prostki -  13 sierpnia,

·         Sypitki - 14 sierpnia

Zawodnicy mogą startować we wszystkich trzech etapach lub w jednym wybranym.

Więcej na: www.gwiazda.zamanagroup.pl

Zobacz także: https://www.youtube.com/watch?v=bv9_msHb6g4