Aktualności

Autor: Cezary Wenda | Data wpisu: 06 Października 2017
Obchody XVII Dnia Papieskiego
„Idźmy naprzód z nadzieją!” - pod takim hasłem 8 października odbędą się centralne obchody XVII Dnia Papieskiego. Z tej okazji miejskie jednostki przygotowały bezpłatne wydarzenia dla mieszkańców Ełku.

Już samo sformułowanie hasła jest znamienne. Ma stanowić zaproszenie i znak tego, że poprzez Dzień Papieski docieramy do głębi nauczania Papieża Polaka, który, wypowiadając słowa: „Idźmy naprzód z nadzieją!”, chce nas czynić świadkami nadziei.

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać - św. Jan Paweł II (Częstochowa, 18 czerwca 1983 r.)

Inicjatywy zaplanowane w Ełku w ramach tegorocznych obchodów Xvii Dnia Papieskiego:

2 października

· Przesłuchania w Konkursie Recytatorskim i Wokalnym w ramach obchodów XVII Dnia Papieskiego ,,Idźmy naprzód z nadzieją”

3 października

· Konkurs Recytatorski i Wokalny w ramach obchodów XVII Dnia Papieskiego ,,Idźmy naprzód z nadzieją”

7 października

· Finał konkursu Recytatorskiego i Wokalnego w ramach obchodów XVII Dnia Papieskiego ,,Idźmy naprzód z nadzieją” - godz. 16:00, ECK Sala Zebra

19 października

· Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, Plac Jana Pawła II w Ełku, starty od godz. 11:30

Więcej na: www.dzielo.pl