Aktualności

Autor: Paweł Butwiłowski | Data wpisu: 30 Maja 2018
Nabór wniosków do programu "Ełk, Tu Działam"
Od 1 czerwca w Ełku rusza Miejski Program Regrantingowy "Ełk, Tu Działam", w ramach którego można pozyskać nawet do 1,5 tys. zł na działania społeczne, oddolne, budujące wspólnotę międzypokoleniową. Łącznie w budżecie na regranting zaplanowano kwotę 51,5 tys. zł.

Regranting to forma aktywizacji lokalnej społeczności. Dotację można pozyskać na realizację projektów (pomysłów) ważnych dla miejskiej społeczności, takich, które zmieniają lokalną rzeczywistość, odpowiadają na potrzeby ełczan, aktywizują ludzi wokół jakiegoś pomysłu.

Nabór wniosków do Miejskiego Programu Regrantingowego trwa od 1 czerwca do 31 października 2018 r. O granty ubiegać się mogą grupy nieformalne - minimum 3-osobowe (w tym jeden dorosły) - za pośrednictwem organizacji pozarządowych.

W ramach Miejskiego Programu Regrantingowego można pozyskać kwotę do 1 500 zł na działania społeczne, oddolne, budujące wspólnotę międzypokoleniową.Łącznie w budżecie na regranting zaplanowano kwotę 51,5 tys. zł.

Program jest finansowany z budżetu samorządu miasta Ełku

Informacje: Human "LEX" Instytut oraz Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miasta Ełku. Operator Programu: Human "LEX" Instytut. Organizacje partnerskie: Stowarzyszenie ALTERNATYWA oraz Fundacja RANCZO