Aktualności

Autor: Damian Kurowski | Data wpisu: 14 Czerwca 2018
"Barok na Mazurach"
Ełckie Centrum Kultury 17 czerwca o godz. 19.30 zaprasza na koncert „Śpiew klasyczny od baroku po współczesność” w ramach III Międzynarodowego Festiwalu „Barok na Mazurach”. Koncert Capelli dell'Ospedale della Pietà Venezia odbędzie się w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. Wstęp wolny.

Już po raz trzeci odbędzie się Międzynarodowy Festiwal „Barok na Mazurach”, który potrwa od 17 czerwca do 1 lipca 2018 roku w Olecku, Gołdapi i Ełku.

W tym roku wystąpią: wybitny polski skrzypek Stefan Plewniak i ciesząca się wielką renomą włoska Cappella dell’Ospedale della Pietà Venezia, uznany na całym świecie austriacki zespół Pandolfis Consort, z którym zaśpiewa znakomita polska sopranistka młodego pokolenia Aleksandra Zamojska, oraz ceniony polski zespół muzyki barokowej, Filatura di Musica, pod kierownictwem artystycznym flecistki Magdaleny Pilch.

17 czerwca w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku o godz. 19:30 wystąpi Cappella dell’Ospedale della Pietà Venezia z Włoch.

Koncert zatytułowany „L’Eleganza Capricciosa” odbędzie się w ramach promocji nowej płyty muzyków, która została nagrana z prezentowanym repertuarem i ukaże się jeszcze w tym roku. Artyści wykonają utwory jednego z najwybitniejszych w dziejach muzyki kompozytorów – Antonia Vivaldiego, którego 340. rocznicę urodzin świętujemy w tym roku. 

Ideą Festiwalu jest prezentowanie muzyki barokowej na instrumentach historycznych lub ich kopiach. W ten sposób nawiązuje on do coraz bardziej popularnego nurtu wykonawstwa historycznie poinformowanego. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko poznanie muzyki najwybitniejszych kompozytorów baroku, ale także próba odtworzenia jej w możliwie najbardziej oryginalny sposób.

Więcej na: www.eck.elk.pl