Aktualności

Autor: admin | Data wpisu: 11 Października 2018
„Urządzam swoje miasto, idę na wybory”
Związek Miast Polskich wznowił kampanię „Urządzam swoje miasto”, która ma uświadomić mieszkańcom, że wspólnie ze swoimi przedstawicielami w samorządzie mogą kształtować swoje najbliższe otoczenie. Kampania ma m.in. zwiększyć zainteresowanie udziałem w głosowaniu w wyborach samorządowych.

Samorządy terytorialne zrzeszone w Związku Miast Polskich zachęcają mieszkańców do większego zaangażowania się w sprawy lokalne i wpływania na to, jak wyglądają miasta i jak się w nich żyje. Inicjatywa Związku Miast Polskich ma uświadomić mieszkańcom, że wspólnie ze swoimi przedstawicielami w samorządzie mogą kształtować swoje najbliższe otoczenie.

„Urządzam swoje miasto – idę na wybory”, „Urządzam swoje miasto – głosuję w budżecie obywatelskim”, „Urządzam swoje miasto – działam w NGO”, „Urządzam swoje miasto – zgłaszam wnioski do planu zagospodarowania mojej dzielnicy” to tylko niektóre z haseł, pojawiające się w kampanii. Na stronie
zostały przedstawione konkretne narzędzia oraz ścieżki, z których mieszkańcy mogą i powinni korzystać.

„W kampanii podkreślamy, że mieszkańcy mają wybór - mogą wybrać swoich przedstawicieli i im pozostawić podejmowanie decyzji w naszym imieniu, ale mogą też – i powinni – sami angażować się w urządzanie miasta” – mówi Andrzej Porawski, dyrektor Biura Związku Miast Polskich.

Kampania ZMP jest realizowana m.in. w radiu RMF FM, na portalu Wirtualna Polska, w dzienniku „Rzeczpospolita” i magazynie „Rzeczpospolita Życie Regionów” oraz w mediach społecznościowych. Towarzyszą jej działania na lokalnych nośnikach reklamowych miast członkowskich ZMP.