Aktualności

Autor: Iga Arciszewska | Data wpisu: 07 Grudnia 2018
Prezydent podziękował młodzieży za współpracę
Dzisiaj w Urzędzie Miasta Ełku prezydent Tomasz Andrukiewicz spotkał się z przedstawicielami nieformalnej Dziecięco – Młodzieżowej Rady Miasta Ełku, którym podziękował za tegoroczną współpracę. Odbyła się również prezentacja wspólnie zrealizowanego z młodzieżą spotu edukacyjnego.

Zakończyły się prace nad kolejnym spotem edukacyjnym z cyklu „Bezpieczny Ełk”. Tym razem zdjęcia były kręcone we współpracy z przedstawicielami Dziecięco – Młodzieżowej Rady Miasta Ełku. Spot przestrzega przed skutkami picia alkoholu przez osoby nieletnie.

Grupa młodzieży spotyka się na ognisku nieopodal jeziora. Nie wszyscy mają ukończone 18 lat. Jest lato, przyjaciele, gitara, fajna zabawa. W pewnym momencie ktoś przynosi alkohol. Rozpoczyna się impreza zakrapiana alkoholem, która dla niektórych kończy się tragicznie w skutkach. Uczestnicy ogniska po wydarzeniach żałują tego, co się stało.

Oficjalna prezentacja spotu odbędzie się w środę 12 grudnia.

 

W ramach akcji „Bezpieczny Ełk” zainicjowanej przez prezydenta Ełku w tym roku powstał cykl krótkich filmów edukacyjnych, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat różnych zagrożeń oraz kreowanie bezpiecznych postaw.

Wcześniejsze spoty (dostępne na www.elk.pl oraz na  fb Urzędu Miasta Ełku)

  • „Zanim wejdziesz na zamarznięte jezioro lub rzekę” (marzec 2018)
  • „Zginęła na przejściu zapatrzona w telefon” (maj 2018)
  • „Skacząc do wody uszkodził kręgosłup” (lipiec 2018)
  • Nie daj zrobić się „Na wnuczka” (październik 2018)