Aktualności

Autor: Paweł Butwiłowski | Data wpisu: 09 Sierpnia 2019
Ełckie obchody Święta Policji
W Ełckim Centrum Kultury w ramach Święta Policji odbyły się dzisiaj (9 sierpnia) uroczyste obchody 100 Rocznicy Powołania Policji Państwowej. Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia i awanse funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

W uroczystości uczestniczyli funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Ełku oraz zaproszeni goście. Obecni byli m.in. Komendant Wojewódzkiej Policji w Olsztynie nadinspektor Tomasz Klimek oraz Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

Podczas tegorocznych obchodów Komendant Powiatowej Policji w Ełku inspektor Paweł Szyperek oraz Komendant Wojewódzkiej Policji w Olsztynie mianowali policjantów na wyższe stopnie służbowe. Ponadto wręczono m.in. Srebrny Medal „Zasłużony dla Związku”, Medal „Zasłużony dla Związku”, a także Krzyż Drugiej Klasy „Niepodległości NSZZ Policjantów” i pamiątkowy ryngraf „Za wspieranie działalności Związku Zawodowego Policjantów”.

Tradycyjnie od 2008 roku Prezydent Miasta Ełku - z okazji Święta Policji, przyznaje nagrody finansowe policjantom osiągającym najlepsze wyniki w pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta. Tak było również w tym roku. Jest to wyraz uznania za zaangażowanie oraz inicjatywę w codziennej pracy, ale również wzorowo realizowane zadania z zakresu służby prewencyjnej.

Komendant Powiatowy Policji w Ełku inspektor Paweł Szyperek wręczył listy gratulacyjne rodzicom policjantów wyróżniających się w służbie. W ten sposób podziękował rodzinom funkcjonariuszy za trud włożony w ich wychowanie i za zaangażowanie i profesjonalizm, jakim wykazują się ich dzieci podczas wykonywania zadań służbowych.