Aktualności

Autor: Wiktoria Hańczyc | Data wpisu: 25 Października 2019
Odsłonięcie tablic upamiętniających Stefana Marcinkiewicza
Na Stadionie Miejskim w Ełku w sobotę (26 października) o godz. 14.30 odbędzie się odsłonięcie dwóch tablic upamiętniających Stefana Marcinkiewicza - patrona, którego imię nadano stadionowi.

W najbliższą sobotę na Stadionie Miejskim w Ełku odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablic upamiętniających Stefana Marcinkiewicza. Pierwsza tablica będzie umiejscowiona przy wejściu na stadion od strony ul. Piłsudskiego, druga na ścianie budynku głównego stadionu, przy wejściu do szatni.

Stefan Marcinkiewicz (1924-2003)- legenda sportu ełckiego, zawodnik i trener Kolejowego Klubu Sportowego „Mazur” Ełk, wychowawca dzieci i młodzieży. Jeden z założycieli Klubu Piłkarskiego MAZUR EŁK. Wyszkolił i wychował wielu wspaniałych zawodników i ludzi. Wspaniały człowiek oddany całym sercem klubowi, piłce nożnej i młodzieży, którą szkolił.

Uchwałę w sprawie nadania nazwy Stadionowi Miejskiemu w Ełku imienia Stefana Marcinkiewicza Radni jednogłośnie podjęli na Sesji Rady Miasta w dniu 24 kwietnia 2019 r. Przewodniczący Rady Miasta Ełku Włodzimierz Szelążek i prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz 22 maja wręczyli rodzinie sportowca uchwałę nadającą Stadionowi Miejskiemu w Ełku imię Stefana Marcinkiewicza.

Radni Miasta Ełku utożsamiając się z wnioskami, składanymi wielokrotnie przez mieszkańców Ełku w różnej formie i przy różnych okazjach, uhonorowali tego niezwykłego ełczanina, pasjonata sportu i jego ukochanej dyscypliny - piłki nożnej.

Stadion miejski w odczuciu ełczan jest obiektem użyteczności publicznej najbardziej bezpośrednio związanym z życiem Pana Stefana Marcinkiewicza oraz z jego działalnością na rzecz ełckiego sportu.

Nadanie Stadionowi Miejskiemu w Ełku imienia Stefana Marcinkiewicza jest jednocześnie popularyzowaniem szlachetnych ludzi z pasją, promowaniem zdrowego stylu życia oraz zwróceniem uwagi na społeczny i bezinteresowny charakter pracy z młodzieżą, kształtującej umiłowanie pasji i patriotycznych postaw.

Bezpośrednio po odsłonięciu tablic o godz. 15.00 rozpocznie się mecz drużyn MKS Mazur Ełk – MKS Zatoka Braniewo.