Aktualności

Autor: Paweł Butwiłowski | Data wpisu: 19 Czerwca 2020
Karuzela na zaawansowanym etapie
Na terenie nowopowstającego Parku Handlowego „Karuzela” odbyło się wczoraj oficjalne zawieszenie wiechy z okazji zakończenia najważniejszego etapu budowy, czyli głównych prac konstrukcyjnych obiektu. „Karuzela” w Ełku to jeden z największych projektów handlowych w regionie. Obiekt zapewni zatrudnienie dla 350 osób, a całkowity koszt inwestycji to ponad 100 mln zł. Otwarcie pierwszej części obiektu przewidziano na IV kwartał 2020 roku.

Nowe Centrum Handlowe „Karuzela” powstaje przy ulicy Przemysłowej, w sąsiedztwie sklepu Castorama. Wczoraj 18 czerwca odbyła się uroczystość z okazji ukończenia głównych prac konstrukcyjnych obiektu. Oficjalnego zawieszenia wiechy dokonali prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, Prezes Zarządu Karuzela Holding Grzegorz Pękalski oraz Dyrektor Generalnego CFE Sp. z o.o. Bruno Lambrecht.  

„Karuzela” w Ełku to jeden z największych projektów będących efektem współpracy belgijskiego inwestora Mitiska REIM oraz polskiego dewelopera Karuzela Holding. Obiekt powstaje przy obwodnicy ełckiej na terenie strefy ekonomicznej. „Karuzela” zapewni zatrudnienie nawet dla 350 osób. Całkowity koszt inwestycji to ponad 100 mln zł. Otwarcie pierwszej części obiektu przewidziano na IV kwartał 2020 roku.

W ramach inwestycji zrealizowany zostanie kompleks budynków o powierzchni ponad 21 000 mkw., które razem z istniejącym sklepem Castorama będą stanowiły obszar o największej koncentracji handlu w regionie. W nowych budynkach znajdzie się ponad 30 sklepów oraz największy w regionie hipermarket spożywczy b1 z grupy Schiever, który jest franczyzobiorcą Auchan. Powstanie również stacja paliw i restauracja przejazdowa. Przed centrum handlowym zostanie zbudowany przestronny parking naziemny, który docelowo pomieści 1 200 samochodów osobowych. W Karuzeli lokale otworzą firmy znanych marek polskich i europejskich.