Aktualności

Autor: psk | Data wpisu: 26 Czerwca 2020
„Nie bij mnie - kochaj mnie!”
Ruszyła akcja społeczna „Nie bij mnie, kochaj mnie”. Dziś na ulicach Ełku można przygarnąć „poturbowane” misie w ramach inicjatywy, której celem jest zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec dzieci.

Jak co roku Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje akcję „Historia Misia. Nie bij mnie - kochaj mnie”. Celem jest zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec dzieci. Niestety wciąż co jakiś czas słychać w mediach o przypadkach dzieci z obrażeniami spowodowanymi agresywnym zachowaniem osoby dorosłej. Akcję zainicjowano jako protest przeciwko takim zachowaniom.

W Ełku akcja odbywa się 26 czerwca 2020 r. W różnych częściach miasta można dziś znaleźć symbolicznie poturbowane, zabandażowane, oklejone plastrami misie z dołączoną fiszką z hasłem „Nie bij mnie - kochaj mnie”.

Chodzi o zwrócenie uwagi przechodniów, by zatrzymali się, przeczytali hasło, zastanowili się nad przesłaniem akcji. Organizatorom zależy na reakcji, na pokazaniu, że warto podejść do małej istoty, sprawdzić, co się dzieje i zareagować.

Mieszkańcy mogą przygarnąć „skrzywdzone misie”.

Więcej na: https://www.facebook.com/Sztab-Wolontariusze-WO%C5%9AP-E%C5%82k-525257924238998/