Aktualności

Autor: P.B | Data wpisu: 15 Lipca 2020
Remont pomieszczeń Szkoły Artystycznej
Wkrótce rozpocznie się remont pomieszczeń piwnicy w Szkole Artystycznej na cele edukacji kulturalnej. W ramach zadania planowane jest m.in. utworzenie studia fotograficznego, pomieszczeń z galerią oraz studia do prób muzycznych. Ponadto zakupiony zostanie sprzęt fotograficzny i muzyczny. Na te cele Ełckie Centrum Kultury pozyskało prawie 700 tys. zł dofinansowania.

W ramach projektu „Razem – współpraca kulturalna na polsko-rosyjskim pograniczu”, dofinansowanego ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 wkrótce rozpocznie się remont piwnicy w Szkole Artystycznej Ełckiego Centrum Kultury.

Celem inwestycji jest adaptacja pomieszczeń piwnicy szkoły na cele edukacji kulturalnej.
  • Zakończenie prac przewidziano do końca września 2020 r. Inwestycja obejmuje:przekształcenie 3 pomieszczeń w studio fotograficzne, 2 pomieszczeń w galerię i 1 pomieszczenia w studio do prób muzycznych,
  • wykonanie dwóch systemów wentylacji mechanicznej, ocieplenie schodów zewnętrznych, malowanie pomieszczeń, prace wykończeniowe (okładziny ścian i sufitów, instalacja elektryczna i centralnego ogrzewania).

Ponadto dzięki dofinansowaniu zakupione zostanie wyposażenie w postaci sprzętu fotograficznego oraz muzycznego (w tym instrumenty). W ramach projektu w 2021 roku planowana jest organizacja dwóch polsko-rosyjskich wydarzeń kulturalnych i dwóch obozów/wymian dla młodych ludzi (w Ełku i Sowiecku).

Projekt realizowany jest z dwoma partnerami z Sowiecka w Obwodzie Kaliningradzkim - Teatrem młodzieży „Мolodyozhnyj” i Centrum inicjatyw młodzieżowych. Ełckie Centrum Kultury jest liderem projektu.

Wartość projektu to prawie 780 tys. zł, z czego dofinansowanie, które pochodzi ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja to prawie 700 tys. zł. Projekt trwa od 1 stycznia 2020 do 31 grudnia 2021.