Aktualności

Autor: P.B | Data wpisu: 12 Sierpnia 2020
Inteligentne urządzenie w PNT wykryje podwyższoną temperaturę i brak maseczek
W Parku Naukowo-Technologicznym testowane jest innowacyjne urządzenie typu Smart opracowane przez firmę Smart Integration działającą w PNT. Urządzenie wykryje podwyższoną temperaturę oraz brak maseczek. Celem jest zminimalizowanie ryzyka zakażenia się COVID-19.

Firma Smart Integration zlokalizowana w ełckim technoparku rozpoczęła wdrażanie na rynek opracowanego przez siebie wyspecjalizowanego urządzenia 3 w 1, czyli automatycznego punktu bezdotykowej dezynfekcji dłoni z pomiarem temperatury i detekcją posiadania maseczki. Urządzenie daje też możliwość integracji z istniejącymi systemami kontroli dostępu w budynku oraz rozbudowy o dodatkowe funkcje.

Inteligentne urządzenie testowane jest w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku. Badanie kamerą termowizyjną pozwala na błyskawiczny pomiar bez kontaktu osobistego, co niweluje ryzyko zakażenia się COVID-19 i przyspiesza proces nadzoru osób wchodzących do budynku.

W szerokim zastosowaniu urządzenie jest idealne do stosowania w zakładach produkcyjnych, magazynach, szpitalach, szkołach, budynkach biurowych, administracyjnych oraz na terenie obiektów hotelowych, restauracyjnych czy sklepów.