Aktualności

Autor: P. B. | Data wpisu: 13 Listopada 2020
Nie bądźmy obojętni na niszczenie mienia
W związku z tym, że zdarzają się przypadki dewastacji mienia publicznego, apelujemy -  nie bądźmy obojętni na wybryki wandali. Zaalarmujmy Straż Miejską lub Policję. Reagujmy na bezmyślne niszczenie miejskiego mienia. 

Zachęcamy ełczan do reagowania na bezmyślne dewastowanie mienia publicznego w naszym mieście. Nie można biernie przyglądać się i przechodzić obojętnie wobec dewastacji naszego wspólnego mienia. W przypadku wystąpienia incydentów wandalizmu należy niezwłocznie powiadomić Straż Miejską lub Policję, co znacznie przyspieszy interwencję służb i pomoże w ujęciu sprawcy wandalizmu. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnym działaniom i zaangażowaniu ełczan, do aktów wandalizmu będzie dochodziło rzadziej, a może wcale.

W ostatni czasie dokonano m.in. napraw na placach zabaw, kompozytów w parku Kopernika i parku sportowym, a także wymiany uszkodzonych desek w ławkach parkowych czy napraw wyrwanych koszy na śmieci.

Tym samym środki finansowe pochodzące m.in. z podatków mieszkańców naszego miasta, będą mogły być wydawane zgodnie z ich przeznaczeniem, a nie na ciągłe finansowanie napraw zdewastowanego przez chuliganów mienia publicznego.

Numery alarmowe pod które należy dzwonić:

Straż Miejska w Ełku
Siedziba, Urząd Miasta Ełku ul. Piłsudskiego 2, parter - nr alarmowy 986
  • tel. 87 73 26 201 – dyżurni straży - numer całodobowy
  • tel. 87 73 26 285, 87 73 26 289 – Sekretariat (poniedziałek 8:00 - 16:00, wtorek - piątek 7:30 - 15:30),
Komenda Powiatowa Policji w Ełku
Siedziba, ul. Chopina 10 – nr alarmowy 112
  • tel. 47 7355 200