Aktualności

Autor: Iga Arciszewska | Data wpisu: 08 Stycznia 2021
Ełcki samorząd chce pomóc pracownikom ZEM-u
W związku z pojawiającymi się informacjami o planie likwidacji Zakładu Elektrotechniki Motoryzacyjnej w Ełku prezydent miasta zainicjował rozmowy z ełckimi przedsiębiorcami dotyczące możliwości zatrudnienia pracowników ZEM-u. Już pierwsza firma zadeklarowała przyjęcie ok. 20 osób. W styczniu planowane są kolejne spotkania z pracodawcami organizowane we współpracy z Suwalską Specjalną Strefa Ekonomiczną Podstrefą Ełk oraz Ełckim Parkiem Naukowo – Technologicznym.

Po otrzymaniu dzisiaj (8 stycznia) informacji od prezesa ZEM-u o planie likwidacji spółki, prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz rozpoczął rozmowy z ełckimi pracodawcami w zakresie możliwości zatrudnienia pracowników, którzy zagrożeni są utratą pracy. W trakcie dzisiejszego spotkania spółka ELITE SHIPYARD z Ełku wstępnie zadeklarowała możliwość zatrudnienia nawet 20 osób do maja tego roku.

Jeszcze w styczniu planowane są kolejne rozmowy i spotkania z ełckimi pracodawcami w tej sprawie. Będą one organizowane we współpracy z Suwalską Specjalną Strefą Ekonomiczną Podstrefą Ełk oraz Parkiem Naukowo – Technologicznym.

- Jako samorząd nie możemy zostawić ełczan bez wsparcia. Szczególnie w czasie panującego kryzysu. Dlatego rozpocząłem już spotkania z pracodawcami działającymi w różnych branżach. Mam nadzieję, że dzięki współpracy oraz wspólnej inicjatywie uda nam się znaleźć nowe miejsca pracy pracownikom ZEM-u – powiedział prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.