Aktualności

Autor: P. B. | Data wpisu: 18 Lutego 2021
Skorzystaj z ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze”
Miasto Ełk współpracuje przy realizacji ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze”. W Urzędzie już funkcjonuje stanowisko informacyjno-konsultacyjne do obsługi mieszkańców na potrzeby programu. Składając wniosek o dotację na wymianę nieefektywnego pieca, termomodernizację domu oraz instalację paneli fotowoltaicznych można otrzymać nawet do 37 tys. zł.

Urząd Miasta Ełku przywiązuje dużą wagę do działań mających na celu poprawę jakości powietrza poprzez zmniejszenie emisji pyłów i gazów cieplarnianych. Mieszkańcy Ełku mogą się starać o uzyskanie z Urzędu Miasta dofinansowania w kwocie do 3 tys. złotych na wymianę starych kotłów węglowych na ekologiczne. Dzięki takiej wymianie wszyscy zyskujemy czyste i spełniające normy powietrze.

Oprócz dotacji uzyskanej z Urzędu Miasta mieszkańcy Ełku, mogą także pozyskać dodatkowe środki na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła składając wniosek o dotację z ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze”.

W ramach podpisanego porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej Urząd Miasta Ełku utworzył stanowisko informacyjno-konsultacyjne do obsługi mieszkańców na potrzeby programu Czyste Powietrze.

Osoby zainteresowane programem mogą:
  • uzyskać niezbędną pomoc przy wypełnianiu i złożeniu wniosku  o dofinansowanie, a także uzyskać niezbędne informacje o programie.
  • można także za pośrednictwem urzędu przesłać wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie
Z programu „Czyste Powietrze” mieszkańcy o niższych dochodach mogą otrzymać dotację nawet do 37 tys. zł. na wymianę kopciucha, termomodernizację domu oraz instalację paneli fotowoltaicznych.

By skorzystać z dotacji o podwyższonym poziomie dofinansowania potrzebne jest zaświadczenie o dochodach, które wydawane jest w Urzędzie Miasta Ełku w Wydziale Świadczeń.

Program ma na celu przede wszystkim przyspieszenie likwidacji starych kotłów grzewczych i zachęcenie do kompleksowej termomodernizacji domów.


Więcej informacji udziela Wydział Mienia Komunalnego
ul. Piłsudskiego 10. pok. 7, nr. tel. 87 73 26 243
Poniedziałek godz. 8.00-16.00
Wtorek – Piątek godz. 7.30-15.30