polskienglishdeutsch
Biuletyn Informacji PublicznejCyfrowy Urząd
O Ełku
O MIEŚCIE PDF Drukuj
Turystyka - O Ełku
Autor Karolina Włodarczyk   
Środa, 04 Marzec 2009 12:45
Miasto położone jest na pojezierzu ełckim, niemalże dziewiczej krainie z lasami o słonecznych polanach i mrocznych zagajnikach z przezroczystymi jeziorami, czystymi rzekami i szemrzącymi strumykami rozlokowanymi między morenowymi pagórkami. Jest to idealne miejsce wypoczynku dla tych, którzy szukają spokoju dziewiczych, nieskażonych cywilizacją krajobrazów oraz tych preferujących aktywny wypoczynek na rowerze, w kajaku bądź na grzbiecie końskim. Wszystko to razem tworzy niepowtarzalny krajobraz i zachęca do pozostania tu na dłużej. 
Więcej…
 
Położenie Ełku PDF Drukuj
Turystyka - O Ełku
Autor Karolina Włodarczyk   
Poniedziałek, 16 Luty 2009 07:59
Pojezierze Ełckie obejmuje rozległe malowniczo połączone kompleksy leśne, jeziora, pagórki i doliny morenowe oraz tereny równinne. Obszar ten jest bogaty w faunę. W leśnych ostępach zamieszkują sarny, jelenie, dziki, zające, tchórze, kuny, a zimą nawet wilki. Na podmokłych terenach w okolicach Żelazek można spotkać łosie, a w lasach Bartosz - bobry.
Więcej…
 


baner_do_kalendarza

Kalendarz wydarzeń

 SierpieŃ 2014 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    
21
28
wszystkie     dodaj

Znajdź nas na Facebooku

Migawki

Wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie
Dzisiaj Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczał medale za wieloletnie pożycie małżeńskie. Była to trzecia w tym roku ceremonia uhonorowania małżonków, którzy ponad 50 lat temu rozpoczynali wspólne życie, a teraz są już Ambasadorami miłości małżeńskiej.

iso2009

centrum_rewitalizacji
banerek