Ełcki parki linowy zostanie otwarty już 18 marca

Data: 22 Września 2020
Ełcki parki linowy zostanie otwarty już 18 marca

park_linowyOd 18 marca 2015 r. będzie można korzystać z atrakcji parku linowego w Ełku. Jest to jeden z najciekawszych parków linowych w regionie. Obiekt usytuowany został przy samym brzegu jeziora i składa się z 3 tras o łącznej długości 366 metrów.

Park powstał w ramach realizacji projektu pn. „Rozwój turystyki aktywnej płaszczyzną polsko - rosyjskiej współpracy" współfinansowanego ze środków Programu Współpracy Transgranicznej EISP Litwa - Polska - Rosja 2007 - 2013.

Ełcki park linowy jest niezwykle bezpieczny dzięki zastosowaniu systemu asekuracji ciągłej – to znaczy, że osoba korzystająca z parku jest podpięta na całej trasie. Nie ma możliwości samo-dzielnego wypięcia się. Zapewnia to bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa
Do końca trwania projektu z urządzeń można korzystać bezpłatnie.

W parku linowym są wyznaczone trzy trasy:
• trasa maluch - przeznaczona dla dzieci w wieku 3-12 lat, 11 przeszkód, długość trasy ok. 63 m,
• trasa średnia - przeznaczona dla osób powyżej 8 r. ż., 17 przeszkód, długość trasy ok. 160 m,
• trasa wysoka - przeznaczona dla młodzieży i dorosłych, 11 przeszkód, długość trasy ok. 143 m.

Dzięki zgodzie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju na wykorzystanie powstałych oszczędności projekt jest realizowany do 28 marca 2015 r. Oszczędności pozwolą na zakup dodatkowego sprzętu asekuracyjnego do parku linowego, sprzętu medycznego, doposażenia domku drewnianego oraz wykonania materiałów reklamowych promujących park linowy powstały w ramach projektu.

Głównym celem polsko-rosyjskiego przedsięwzięcia była budowa parków linowych w Ełku i Oziersku. W ramach projektu zrealizowano także inne działania m.in. wymiany turystyczne dzieci i młodzieży z miast partnerskich, opracowanie Międzynarodowego Programu Rozwoju Turystyki dla miasta Ełk i miasta Oziersk oraz stworzenie wspólnego Systemu informacji turystycznej z wirtualnymi spacerami po parkach linowych w obu miastach.

Całkowita wartość projektu wynosi 458 268,84 Euro (1915013,83 zł).
Kwota dofinansowania to 412 441,95 Euro (1723 512,42 zł).

logaLTPLRU