Data: 27 Czerwca 2019
PORUSZAJ SIĘ PO EŁKU

Ełk, miasto wielu jezior, połączonych ze sobą rzekami i strumieniami jest wymarzonym miejscem dla ludzi kochających sporty wodne. Warto wybrać się na spacer łódką lub rowerem wodnym w kierunku jednej z wielu okolicznych wysepek. Wielbiciele turystyki kajakowej docenią z pewnością świetnie przygotowane szlaki tematyczne o różnym stopniu trudności.

Na kilku plażach czeka wyśmienita zabawa. Piłka siatkowa na gorącym piasku cieszy się dużym powodzeniem. Można nawet wziąć udział w turnieju o puchar Prezydenta Miasta. Kibiców sportowych z pewnością zainteresuje także przejażdżka na nartach wodnych czy skok na euro-bungy. Na basenie www.mosir.elk.com.pl czeka wodny tor przeszkód oraz dostarczająca wiele radości zjeżdżalnia.

Zróżnicowanie terenu sprawia, że Ełk jest miastem chętnie odwiedzanym przez rowerzystów i pieszych. Dla wymagających znajdą się tu przeszkody w postaci powalonych drzew, stromych zjazdów z pagórków czy przeprawy przez wąskie, ale wartkie strumyczki. Inni będą rozkoszować się śpiewem ptaków nad głową i spokojną wycieczką po ścieżkach nad jeziorem.

Po długich wędrówkach warto wybrać się na kolacją. Restauracje położone są w centrum miasta, przy promenadzie tuż nad jeziorem. Płomienie świec odbijające się w lustrze wody tworzą niepowtarzalny nastrój. W takiej scenerii przyjdzie nam skosztować smakołyków lokalnej kuchni mazurskiej. Największym powodzeniem cieszą się: chłodnik, lin w śmietanie i miejscowy przysmak – kartacze.