Home Made - Listopadowe Warsztaty Prezentacji i Inspiracji

Data: 18 Września 2020
Home Made - Listopadowe Warsztaty Prezentacji i Inspiracji

zaproszenie_net30 listopada 2013 r. od godz. 14.00 w Ośrodku Maniówka k. Suwałk odbędzie się kolejna edycja Warsztatów prezentacji i inspiracji. W tym miesiącu tematem przewodnim będzie Home Made, czyli przedmioty, wypieki domowej roboty..


Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w warsztatach poświęconych tematyce Home Made.

Zapisy prowadzą:
Magdalena Sulżycka – m.sulzycka@um.elk.pl, tel. 665 386 924
Michał Kociński – m.kocinski@um.elk.pl, tel. 503 410 742

Prezentacje w stołówce:

Koncert akordeonowy – na instrumentach guzikowych zagrają pod okiem mistrza Mirosława Jaroszuka - Kamil Przekop i Eryk Wiszenko, uczniowie kl. III Szkoły Muzycznej II stopnia w Ełku. Usłyszymy m.in. Czardasz, Karmelowy jazz, Autumn leaves, Feelings... A zatem czeka nas repertuar rozrywkowy z elementami jazzu!

Media i ich znaczenie – o idei mediów społecznościowych w działalności turystycznej, artystycznej, kulinarnej opowie Tomasz Łaskowski z Olecka, MTL Creation. Poznamy sposoby wykorzystania mediów i zmiany w nich zachodzące, dowiemy się również czym jest Północno-Wschodni Klaster Edukacji Cyfrowej.

Film i fotografia na usługach agroturysty lub twórcy – jak promować swoje obiekty, wyroby, produkty turystyczne podpowie Piotr Wasilewski z Gołdapi, P7Studio. Wysłuchamy porad o dobrych i złych praktykach filmowych, o zaletach i wadach fotografii, wszystko poparte wybranymi przykładami.

Magiczna wystawa – niebywałą oprawą spotkania będzie pełne fantazji malarstwo Kamili Dańko, rodem warszawianki, ale sercem silnie powiązanej z Maćkową Rudą.

Prezentacje w kawiarni:

Paulina P. Nowacka, mamalina.pl – zainspiruje swoimi ilustracjami dla dzieci, zachęci do degustacji domowego dżemu malinowego i pierników. Zaprezentuje kartki i ozdoby świąteczne oraz woreczki zapachowe. Czyżby już świąteczny nastrój? To również klimat home made.

Maria Gościńska ze wsi Tartak – pokaże szyte przez siebie praktyczne torby pachtworkowe i z aplikacjami. Akcentem świątecznym będą bombki „owijanki".

Bogumiła Kisłowska, suwalskieprzytulisko.pl – zaprezentuje własnoręcznie zdobione metodą decoupage chusteczniki i pudełka oraz zapachowe, szyte i wiązane lalki.

Miodoborze – Państwo Kamińscy z Motul Starych przywiozą cudeńka z siana, które kojarzone są z ich regionalną zagrodą edukacyjną oraz Muzeum Starej Wsi.

Stowarzyszenie „Macierzanka" – domowej roboty sery podpuszczkowe dojrzewające z Wiżajn! Degustacja? Nie tylko! A rozmowy o slow food?

Oleje z Lipówki koło Raczek – Jola Rudziewicz zaprezentuje swoje produkty z kategorii home made. Zapytać warto – czym jest zimne tłoczenie?

Smak orientu – Indie – tłem w kawiarni będzie wystawa fotografii rodziny Kolter. Poznaj i ten smak!

Prezentacje w drewutni:

Niepowtarzalne, niebywałe, drewniane rękodzieło – Jan i Marian Zaborowscy, Andrzej Liczborowicz, Jarosław Krukowski. Kupić? A może potargować?

Prezentacje w jurcie: godz.17.00

A-QQ – Augustowska Flota Śpiewająca – wokalistki z Augustowa ukażą fragment swojego repertuaru, powiedzą o swoich licznych sukcesach, zainspirują nas do muzycznych działań.

Marta Siłkowska z zespołem „Fest" z Jeleniewa - zaprosi do wspólnego śpiewania i tańców.

Klub Sympatyków Migawki – przebieg warsztatów, ważne w tym dniu zdarzenia, wielu prezentujących pasjonatów, ciekawe miejsca w Maniówce – zatrzymają w kadrze i upamiętnią na zdjęciach fotografowie, przedstawiciele Augustowskich Placówek Kultury.

Miejsce: Ośrodek Maniówka, Nowa Wieś 9 k. Suwałk,
Dzień: 30 listopada br.
START: godz. 14.00

Zapewniamy transport. Jednak z powodu ograniczonej liczby miejsc o uczestnictwie zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego - Poddziałanie 2.2.1 „Poprawa jakości usług świadczonych przez instytucje wspierające rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Całkowita wartość projektu to 998 228,53 zł. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi 100%.

baner_parpm-900x226