Kwietniowe warsztaty prezentacji i inspiracji ze Świętem Ziemi w tle

Data: 20 Września 2020
Kwietniowe warsztaty prezentacji i inspiracji ze Świętem Ziemi w tle

warsztaty_kwiecien_druk
27 kwietnia 2013r. od godz. 14.00 w Ośrodku Maniówka k. Suwałk odbędzie się już IV edycja Warsztatów prezentacji i inspiracji. Tematem przewodnim kwietniowych warsztatów będzie Ziemia oraz otaczająca ją przyroda.

Zapisy:
Magdalena Sulżycka – m.sulzycka@um.elk.pl, tel. 665 386 924
Michał Kociński – m.kocinski@um.elk.pl, tel. 503 410 742.

Część I

Głosy serca
Dariusz Pojawa odgłosami bębnów odda hołd Ziemi, rozbudzi w nas odwieczny entuzjazm życia, wprowadzi w tajniki wyrobu bębnów.

Salsomaniacy
Kasia Agafonow i jej grupa połączy nas radosnymi rytmami salsy z energią Ziemi, zaproponuje wszystkim, aby wiosną rozsalsować się na dobre na suwalskich Salsodyskotekach.

Dary Ziemi i sąsiada
Bogumiła Nowosadko i Maryla Kurzyn zachęcą do poszukiwań smaków natury, a że kwiecień to czas tzw. przednówka to w kuchni królować będzie soczewica.

Ukryte złoto
Bogumiła Kisłowska pokaże jak z błota można dorobić się złota, zaprezentuje ceramiczne pomysły i zachęci do glinianych inspiracji.

Blisko nas
Krystyna Sajewska z Oklin czerpie wenę z najbliższego otoczenia, zachwyca się tym co bliskie i piękne, opowie o swojej artystycznej twórczości, pokaże nam również swoje prace.

Mazurskie legendy i ełckie opowieści
Kazimierz Bogusz z Ełku zaprosi nas opowieściami w niejedno tajemne miejsce Mazur Garbatych, a Mirosław Sawczyński zapozna z historią ełckiej kolejki.

Andrzej Malinowski
Podróżnik z Olecka przedstawi ciekawe zakątki Ziemi. Jakie? Te, które ostatnio odwiedził.

Gołdapskie Stowarzyszenie Pszczelarzy
Zainspiruje do poszukiwania słodkich smaków Ziemi.

Grupa z Suwalskiego Stowarzyszenia Miłośników Historii Suwalszczyzna – Ojczyzna „Penetrator" pokaże stare fotografie i omówi skarby znalezione za pomocą wykrywaczy metali.

Paweł Kropiwnicki z grupą rekonstrukcyjną - sekcja ASG 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego propagująca sport AIR SOFT GUN działająca od 6 lat przy Jednostce Wojskowej 4808 w Gołdapi zaprezentują swoje pomysły i umiejętności.

Wyrób bociana w drewutni Jana
Z kawałka lipowego drewna, szyszki i muliny - bociana wykona Mirosław Sawczyński.

Drewniane inspiracje w swoich pracach ukaże Marek Naumowicz z Suwałk.

Część II (godz.16.15 – 18.00) dla chętnych

Suwalski szlak ukrytych skarbów – gra terenowa
Na wyprawę terenową i poszukiwanie suwalskich skarbów zaprosimy chętnych odkrywców, wędrowców, piechurów, keszowców, miłośników suwalskiej ziemi.... Uczestnicy w teren udadzą się w trzech zespołach. Planowana jest grupa piesza, rowerowa i samochodowa. Wszyscy otrzymają stosowne, różnorodne plany topograficzne, zadania i zagadki. Każdy zespół będzie miał swego opiekuna - kwalifikowanego przewodnika terenowego.

Przebieg gry:
Start – Ośrodek Maniówka – dotarcie do celu – wykonanie zadań – znalezienie skarbów – powrót do Maniówki – Ewaluacja!

Czas trwania ok. 2 godz.

Uwaga! Rowery zapewni Ośrodek Maniówka, ale swoje mieć też nie zaszkodzi.

Więcej informacji: www.maniowkowanowina.blogspot.com

baner_parpm-900x226