Konferencja nt. wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Data: 20 Września 2020
Konferencja nt. wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

DSC_0008.jak-zmniejszyc-fotke_pl21. listopada b.r. w Ełku odbyła się konferencja poświęcona technologiom wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz ich efektywności energetycznej.Konferencja zorganizowana była w ramach projektu „Zwiększenie Współpraca w zakresie oszczędzania energii – podejmowanie decyzji w obszarze transgranicznym w Polsce i Litwie” realizowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Litwa – Polska 2007-2013.

Podczas konferencji specjaliści w dziedzinie OŹE przedstawili prezentacje oraz możliwości pozyskiwania odnawialnych źródeł energii na przykładach zrealizowanych inwestycji lokalnych oraz w regionie. Dyrektor MOSiR w Ełku – Pan Paweł Głowacki zaprezentował inwestycję przy basenie ełckim gdzie zastosowano energie słoneczną do podgrzewania wody w basenie.  

W konferencji udział wzięło ponad 50 osób, m.in. przedstawiciele samorządów lokalnych, jednostek samorządowych, szkół, wyższych uczelni oraz klubów sportowych.

DSC_0017.jak-zmniejszyc-fotke_pl

Projekt „Współpraca w zakresie oszczędzania energii – podejmowanie decyzji w obszarze transgranicznym w Polsce i Litwie ” jest wdrażany w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Programu Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”, który ma na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju obszaru przygranicznego Litwy i Polski, poprzez podniesienie ekonomicznej, społecznej i terytorialnej spójności. Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

logo_lt-pl