Data: 18 Czerwca 2019
Państwo Bayer pobiegną już jutro

Małżeństwo, państwo Bayer z Nettetal, sportowcy z zamiłowania, rozpoczną jutro bieg, który ma być wyrazem uhonorowania 10 lat współpracy miast partnerskich- Ełku i Nettetal.


Jutro o godz. 8:00, sprzed Urzędu Miasta państwo Bayer zostaną pożegnani przez przedstawicieli władz Ełku, po czym rozpoczną “hiper maraton” o długości 1359 km. Do Ełku przyjechali wczoraj, zregenerowali siły i są gotowi do biegu. Państwo Bayer z Nettetal w Niemczech, miasta partnerskiego Ełku, są weteranami biegów długodystansowych i uprawiają czynnie ten sport od kilkudziesięciu lat. Obecnie przebywają na emeryturze, a piękno ziemi mazurskiej zachęciło ich do organizacji biegu z Ełku - krainy tysiąca jezior. Towarzyszyć im będą: Reinhard Dunder (68l.), Eva- Marie (71l.), Elizabeth (82l.). Bieg jest związany z uczczeniem X rocznicy współpracy miast partnerskich przypadającej w tym roku.

W ramach partnerstwa obu miast, trasę tę pokonano już kiedyś rowerami i kajakami. Tym razem państwo Else i Martin Bayer zaplanowali pokonać ten sam dystans pieszo i trenują już od dłuższego czasu nad poprawieniem swojej kondycji. Tylko pozazdrościć takiej witalności!