Wydarzenia

Od 19 Sierpnia 2016 | Godzina: 19:00 Do 21 Sierpnia 2016 | Godzina: 22:00 | Miejsce: Ełckie Centrum Kultury
Festiwal Na Trzy Oktawy
Data: 19-08-2016 - 21-08-2016 | Godzina: 19:00
Miejsce: Ełckie Centrum Kultury
Organizator: Ełckie Centrum Kultury
Bilety: wstęp wolny/bilet: 20 zł/30 zł KUP BILET »
elk_na_3_oktawy_plakat_fb.jpg

  • 19 sierpnia 2016 r., piątek, godz. 19:00, amfiteatr Ełckiego Centrum Kultury, wstęp wolny
    Od klasyki po jazz -  Harmonia Nobile Chamber Orchestra pod kierownictwem Stephena Ellery
    soliści: Andrzej Grzybowski – akordeon, Krzysztof Grzybowski – klarnet, Zuzanna Fromm – wiolonczela, Kacper Łukawski - fortepian
  • 20 sierpnia 2016 r., sobota, godz. 19:00, amfiteatr Ełckiego Centrum Kultury,  20 zł/30 zł (przedsprzedaż/w dniu koncertu)
    Tenors Bel'Canto - Harmonia Nobile Chamber Orchestra pod kierownictwem Stephena Ellery, Vasyl Ponayda, Roman Trokhymuk, Taras Hlova, Roman Antonyuk
  • 21 sierpnia 2016 r., niedziela, godz. 19:00, amfiteatr Ełckiego Centrum Kultury, wstęp wolny
    Największe Przeboje Franka Sinatry - Ełcka Miejska Orkiestra Dęta, ze specjalnym udziałem Sławka Uniatowskiego
Tego roku na scenie ełckiego amfiteatru po raz pierwszy odbędzie się niezwykły festiwal muzyczny – Ełk Na Trzy Oktawy. W ciągu jednego weekendu Ełk będzie gościł znakomitych artystów, którzy podczas trzech koncertów zaprezentują najbardziej wyjątkowe arcydzieła muzyki symfonicznej, operowej, hity muzyki filmowej oraz szlagiery muzyki pop i największe przeboje Franka Sinatry. Wystąpią między innymi: Orkiestra Harmonia Nobile, Krzysztof i Andrzej Grzybowscy, zespół Tenors Bel’Canto oraz Ełcka Miejska Orkiestra Dęta. Nie zabraknie również kilku niespodzianek... Niezwykłe doznania muzyczne gwarantowane!.

Harmonia Nobile Chamber Orchestra - słynąca z artystycznej doskonałości, niezwykłej różnorodności wykonywania stylów muzycznych i programów Harmonia Nobile Chamber Orchestra jest powszechnie uważana za jedną z najlepszych kameralnych we wschodniej Europie. Orkiestra rozpęczeła swoją działalność w 1985 roku, od tamtej pory wykonali ponad 2600 koncertów ze światowej klasy dyrygentami, solistami, prezentując się na najważniejszych festiwalach muzycznych w Europie i Azji. W swoim dorobku posiada 8 wydanych albumów studyjnych. Dyrektorem orkiestry jest Honorowa Artystka Ukrainy Natalia Mandryka.

Tenors Bel'Canto - Kwartet tworzą profesjonalni śpiewacy, którzy są laureatami międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych: Vasyl Ponayda - tenor: solista Lwowskiej Państwowej Filharmonii, Roman Trokhymuk - tenor: solista Lwowskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu S, Kruszelnickiej, Taras Hlova - tenor: Student Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im M. Łysenki, Roman Antonyuk - baryton: solista Chóru Revutskogo w Kijowie. Członkowie kwartetu są obdarzeni naturalnym pięknie brzmiącym głosem. Wykorzystując niezwykłą mieszankę klasycznej opery i najnowocześniejszych piosenek popkultury, Tenors Bel'Canto jest niezwykle energetycznym kwartetem, rozgrzewającym do czerwoności każdą publiczność. Rozległy repertuar zespołu wykonywany jest mistrzowsko w językach: francuskim, hiszpańskim, włoskim, polskim, angielskim, rosyjskim i ukraińskim. Ich wokalny styl został określony w międzynarodowej prasie mianem wyrazistej i niezwykle barwnej ekspresji, a ich męski wizerunek sceniczny dostarcza niezapomnianych wrażeń zarówno ze względu na mistrzowskie i wirtuozowskie produkcje artystyczne jak i ze względu na świetną komunikację artystów z publicznością. Każdy członek zespołu wnosi swój specyficzny i indywidualny talent.

Sławek Uniatowski - Miał 5 lat, gdy rozpoczął samodzielną naukę gry na instrumentach klawiszowych. W wieku 13 lat zaczął grać w toruńskich zespołach. W tym samym czasie zainteresował się jazzem, co z kolei zapoczątkowało jego karierę wokalną. Wtedy też zaczął komponować i pisać teksty piosenek. W 2003 roku został laureatem Famy kujawsko - pomorskiej. W 2005 roku wziął udział w IV edycji programu telewizyjnego Idol, w którym ostatecznie zajął drugie miejsce. W tym samym roku wraz z Marylą Rodowicz nagrał utwór "Będzie to co musi być", który ukazał się na albumie artystki "Kochać". W 2006 roku na Festiwalu Piosenki w Opolu, utworem "Tango Anawa" otworzył koncert poświęcony Markowi Grechucie. Pod koniec 2008 roku powstał zespół Uniatowski Project. (Muzykę tworzy S. Uniatowski, zaś pisaniem tekstów, przy jego współudziale, zajmuje się Tomek Organek - wokalista i gitarzysta zespołu Sofa.) Zdobył główną nagrodę im. Krzysztofa Komedy Trzcińskiego na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu (2010). W listopadzie 2011 roku miała miejsce premiera dwupłytowego albumu Poland Why Not, na którym między innymi pojawiły się utwory wykonywane przez artystę. Współpracował z wieloma uznanymi artystami i kompozytorami z Polski i z zagranicy.

Archiwum wydarzeń: