Wydarzenia

Od 28 Lipca 2018 | Godzina: 10:00 Do 29 Lipca 2018 | Godzina: 16:00 | Miejsce: Ruiny zamku krzyżackiego w Ełku
#BĘDZIECZYTANE EŁK FESTIWAL
Data: 28-07-2018 - 29-07-2018 | Godzina: 10:00
Miejsce: Ruiny zamku krzyżackiego w Ełku Pokaż na mapie »
Organizator: AGORA SA Współorganizatorzy: Miasto Ełk oraz Ełckie Centrum Kultury
Bilety: Bilety w przedsprzedaży 35 zł (45 zł w dniu imprezy), karnety w przedsprzedaży 59 zł (69 zł w dniu imprezy). Dla dzieci do 12. roku i seniorów powyżej 65. roku życia wstęp wolny. KUP BILET »
bedzieczytane.jpg

Już 28-29 lipca na wyjątkowym terenie ruin zamku krzyżackiego w Ełku odbędzie się pierwsza edycja nowego festiwalu propagującego literaturę i czytelnictwo. Wśród atrakcji m.in.:  spotkania z wybitnymi autorami, koncerty najlepszych polskich artystów, targowisko książek, kino festiwalowe.  

Tematem przewodnim festiwalu jest literatura, dlatego do udziału w tym wydarzeniu zaprosiliśmy znanych, cenionych i lubianych pisarzy, m.in.: Jakuba Żulczyka, Adama Wajraka, Marcina Mellera,  Katarzynę Puzyńską, Krzysztofa Środę.  

Zadbaliśmy również o tych, który lubią dobrą polską muzykę. Wieczorami usłyszycie koncerty takich zespołów jak: Andrzej Stasiuk & Haydamaky i Arek Jakubik. Nazwiska kolejnych artystów ogłosimy wkrótce.

Nie zapominamy też o najmłodszych festiwalowiczach. W specjalnej strefie „Książka dla dzieci” dzieci będą mogły spędzić czas na spotkaniach, warsztatach i zabawach. Gościem specjalnym będzie m.in. Adam Wajrak, który odpowie na wszystkie nurtujące dzieci pytania.

KINO FESTIWALOWE „Perła”

Dodatkowo na terenie festiwalu po licznych spotkaniach literackich i po wieczornych koncertach  Co Jest Grane 24 i Gutek Film zapraszają miłośników kina o tematyce literackiej. Widzowie będą mogli obejrzeć np. „Porwanie Michela Houellebecqa”  czy „Wielkie nadzieje”.

Bilety w przedsprzedaży 35 zł (45 zł w dniu imprezy), karnety w przedsprzedaży 59 zł (69 zł w dniu imprezy). Dla dzieci do 12. roku i seniorów powyżej 65. roku życia wstęp wolny.

Bilety do kupienia TUTAJ.

TARGOWISKO KSIĄŻEK

Poza strefą festiwalu, na promenadzie w Ełku, odbędzie się targowisko książek (wstęp wolny). Targowisko będzie czynne w sobotę i niedzielę 28 i 29 lipca w godzinach 10-16.

Ruiny zamku krzyżackiego w Ełku

28-29 lipca 2018

Więcej informacji www.bedzieczytane.pl

Kontakt z organizatorem i akredytacje: bedzieczytane@agora.pl

Organizator: AGORA SA

Współorganizatorzy: Miasto Ełk oraz Ełckie Centrum Kultury