Wydarzenia

Od 28 Lipca 2018 | Godzina: 10:00 Do 29 Lipca 2018 | Godzina: 16:00 | Miejsce: Ruiny zamku krzyżackiego w Ełku
#BĘDZIECZYTANE EŁK FESTIWAL
Data: 28-07-2018 - 29-07-2018 | Godzina: 10:00
Miejsce: Ruiny zamku krzyżackiego w Ełku Pokaż na mapie »
Organizator: AGORA SA Współorganizatorzy: Miasto Ełk oraz Ełckie Centrum Kultury
Bilety: Bilety w przedsprzedaży 35 zł (45 zł w dniu imprezy), karnety w przedsprzedaży 59 zł (69 zł w dniu imprezy). Dla dzieci do 12. roku i seniorów powyżej 65. roku życia wstęp wolny. KUP BILET »
elk 1200x628 z fotami kopia (2).jpg

Już 28-29 lipca w Ełckim Centrum Kultury odbędzie się pierwsza edycja nowego festiwalu propagującego literaturę i czytelnictwo. Wśród atrakcji m.in.: spotkania z wybitnymi autorami, koncerty najlepszych polskich artystów, targowisko książek, kino festiwalowe.

Tematem przewodnim festiwalu jest literatura, dlatego do udziału w tym wydarzeniu zaprosiliśmy znanych, cenionych i lubianych pisarzy, m.in.: Jakub Żulczyk, Adam Wajrak, Marcin Meller, Katarzyna Puzyńska, Krzysztofa Środę, Michał Rusinek, Arno Sumińskiego, prof. Jerzego Bralczyka i Lucynę Kirwil, Szymon Hołownia, Anna Dziewit Meller, Tomasza Somajlika oraz Artura Beckera.

Zadbaliśmy również o tych, który lubią dobrą polską muzykę.

SOBOTA, 28 LIPCA
Arkadiusz Jakubik
Andrzej Stasiuk & Haydamaky
Anita Lipnicka

NIEDZIELA, 29 LIPCA
Mery Spolsky
Pablopavo
Katarzyna Nosowska

Nie zapominamy też o najmłodszych festiwalowiczach. W specjalnej strefie „Książka dla dzieci” dzieci będą mogły spędzić czas na spotkaniach, warsztatach i zabawach. Gościem specjalnym będzie m.in. Adam Wajrak, który odpowie na wszystkie nurtujące dzieci pytania.

KINO FESTIWALOWE „Perła”
Dodatkowo na terenie festiwalu po licznych spotkaniach literackich i po wieczornych koncertach Co Jest Grane24 i Gutek Film zapraszają miłośników kina o tematyce literackiej. Widzowie będą mogli obejrzeć np. „Porwanie Michela Houellebecqa” czy „Wielkie nadzieje”.

TARGOWISKO KSIĄŻEK
Poza strefą festiwalu, na promenadzie w Ełku, odbędzie się targowisko książek (wstęp wolny). Targowisko będzie czynne w sobotę i niedzielę 28 i 29 lipca w godzinach 10-16.

Bilety w przedsprzedaży 35 zł (45 zł w dniu imprezy), karnety w przedsprzedaży 59 zł (69 zł w dniu imprezy). Dla dzieci do 12. roku i seniorów powyżej 65. roku życia wstęp wolny.
Bilety do kupienia tu: http://bit.ly/będzieczytane
i w kasie Kina ECK

Ełckie Centrum Kultury
28-29 lipca 2018
Więcej informacji http://bedzieczytane.pl/
Kontakt z organizatorem i akredytacje: bedzieczytane@agora.pl
Organizator: AGORA SA
Współorganizator: Miasto Ełk oraz Ełckie Centrum Kultury
Wejście na teren festiwalu od godz. 16.00