Aktualności

Autor: M.S./ J.K. | Data publikacji: 01 Sierpnia 2023

Nowa wersja aplikacji miejskiej już dostępna

01 Sierpnia 2023, Autor: M.S./ J.K.

Urząd Miasta Ełku zaktualizował miejską aplikację mobilną „Mazury, Pojezierze Ełckie”. Aplikacja zyskała nowy wygląd i funkcjonalności. Skierowana jest m.in. do turystów, gości, ale i mieszkańców. Zawiera aktualności, wydarzenia, ciekawe miejsca oraz rozkłady jazdy MZK. Łatwość obsługi zapewniają zastosowane tu, przyjazne użytkownikowi rozwiązania.

„Mazury, Pojezierze Ełckie” to bezpłatna aplikacja mobilna stworzona z myślą o turystach i mieszkańcach, którzy znajdą tutaj najważniejsze informacje dotyczące aktualnych wydarzeń, regionu, turystyki i ciekawych miejsc. W ostatnim czasie trwały prace nad wdrożeniem nowej wersji aplikacji, tak aby była ona jak najbardziej funkcjonalna, dostosowana do wymogów i standardów WCAG oraz wizualnie cieszyła oko.

Najważniejsze funkcje:

•          aktualności – tu znajdują się wybrane informacje, które dostępne są także na stronie www.elk.pl;

•          rozkłady jazdy MZK – przekierowanie do aplikacji OnTime dla użytkowników komunikacji miejskiej (rozkład jazdy, bieżąca informacja dot. najbliższych odjazdów, planowanie trasy);

•          wydarzenia – zapowiedzi planowanych wydarzeń, znajdujących się w kalendarzu wydarzeń, dostępne także na stronie www.elk.pl;

•          miejsca – lista najważniejszych obiektów podzielona na kategorie, m.in. znajdują się tu: noclegi, gastronomia, obiekty turystyczne i atrakcje;

•          główne szlaki turystyczne – mapy i opisy m.in. szlaków kajakowych, rowerowych, biegowych;

•          galerie zdjęć i filmów – galerie z najważniejszych wydarzeń miejskich, dostępne także na stronie www.elk.pl.

Pojezierze Ełckie to część Pojezierza Mazurskiego. Główne miejscowości regionu to Ełk, Kalinowo, Prostki, Stare Juchy.

Aplikacja posiada wbudowaną bazę obiektów turystycznych i handlowo-usługowych, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z niej bez konieczności łączenia się z Internetem. Przewodnik turystyczny po Pojezierzu Ełckim pozwoli każdemu turyście odkryć najbliższe atrakcje turystyczne, dowiedzieć się o organizowanych wydarzeniach i imprezach, poznać okoliczne jeziora, malownicze szlaki turystyczne, zabytki i ciekawe miejsca.

Dodatkową ważną funkcją aplikacji jest moduł rozkładów jazdy autobusów MZK dostępny poprzez przekierowanie do bezpłatnej aplikacji OnTime, usprawniającej komunikację osobom poruszającym się autobusami miejskimi. Oprogramowanie to zapewnia dostęp do rozkładów jazdy autobusów MZK, a ponadto umożliwia sprawdzenie lokalizacji autobusów miejskich w czasie rzeczywistym. Przy wybraniu dodatkowej opcji można sprawdzić natężenie ruchu na drodze. Oprócz tego aplikacja OnTime posiada możliwość zaplanowania trasy.

Przewodnik turystyczny po Pojezierzu Ełckim został stworzony z myślą o wszystkich, którzy mieszkając lub wypoczywając w okolicach Ełku chcą mieć pełną informację o tym terenie w zasięgu ręki.

Jak pobrać aplikację na urządzenie mobile?

Sposób I: zeskanuj kod QR dostępny poniżej. Kod znajduje się też na materiałach wydawanych przez Urząd Miasta Ełku czy ściankach promujących imprezy miejskie.


Sposób II: pobierz bezpłatną aplikację ze sklepu Google Play i Appstore: 

Ełk, Mazury, Pojezierze Ełckie – Aplikacje w Google Play

Ełk, Mazury, Pojezierze Ełckie on the App Store (apple.com)
Kategorie aktualnośći: