Wydarzenia

Od 21 Marca 2018 | Godzina: 10:00 Do 20 Kwietnia 2018 | Godzina: 20:00 | Miejsce: Ełckie Centrum Kultury, Hol Ełckiego Centrum Kultury
Plastyk w Supraślu
Data: 21-03-2018 - 20-04-2018 | Godzina: 10:00
Miejsce: Ełckie Centrum Kultury, Hol Ełckiego Centrum Kultury
Organizator: Ełckie Centrum Kultury
Bilety: wstęp wolny
fb2.jpg

PLASTYK to tytuł wystawy prac uczniów z Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu.

Wernisaż wystawy 21.03.2018 r. godz. 10:00 - HOL Ełckiego Centrum Kultury (parter). Pokaz filmów i prezentacja działań 10:30

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace uczniów i absolwentów Liceum Plastycznego z Supraśla z ostatnich kilku lat. Będzie można zobaczyć rysunki, malarstwo, rzeźbą, fotografię oraz animacje i filmy. Pokazane zostaną również realizacje powstające na poszczególnych Specjalizacjach tj.  Tkanina artystyczna, Techniki rzeźbiarskie, Techniki rzeźbiarskie, Realizacje intermedialne. Podczas wernisażu będzie można spotkać się z uczniami i nauczycielami prowadzącymi zajęcia. Planowany jest również pokaz realizacji filmowych. 

Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu   jest czteroletnią szkołą dla młodzieży, która wykazuje się wrażliwością artystyczną, oraz  zdolnościami plastycznymi. Edukacja przebiega równolegle w dwóch blokach: ogólnokształcącym i artystycznym. Nauka kończy się egzaminem dyplomowym z głównego przedmiotu zawodowego. Absolwenci otrzymują tytuł plastyka  i mogą przystąpić do matury na ogólnie obowiązujących zasadach. W ramach edukacji plastycznej młodzież uczestniczy w plenerach i różnorodnych projektach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Bierze udział w warsztatach i konkursach, współpracuje z instytucjami kultury, współtworzy kreatywną  rzeczywistość.

Nasi uczniowie są laureatami wielu prestiżowych konkursów  ogólnopolskich i międzynarodowych, a absolwenci są oczekiwani  i doceniani na uczelniach artystycznych w całym kraju. Jesteśmy szkołą z wieloletnią tradycją, mamy wielu absolwentów odnoszących liczne sukcesy.

Liceum Plastyczne w Supraślu mieści się w zabytkowym kompleksie Pałacu Buchholtza. Posiadamy pracownie artystyczne,  komputerowe, salę gimnastyczną, galerie szkolne, bibliotekę, kawiarenkę, internat oraz stołówkę.

Finisaż wystawy 20 kwietnia 2018r.

Zapraszamy serdecznie.