Aktualności

Autor: J.K. | Data publikacji: 02 Października 2023

Sprawdź usługi internetowe w rządowej bazie danych

02 Października 2023, Autor: J.K.

Minister cyfryzacji uruchomił z początkiem tego roku portal internet.gov.pl, który jest bezpłatną bazą danych o usługach internetu szerokopasmowego w Polsce. Każdy mieszkaniec kraju może na stronie zgłosić potrzebę dostępu do szybkiego internetu lub sprawdzić czy w wybranej lokalizacji jest lub będzie dostępny internet.

Portal INTERNET.GOV.PL to usługa, dzięki której każdy może:

• sprawdzić, czy w wybranej lokalizacji jest dostępny szerokopasmowy internet i jacy operatorzy go oferują;

• zgłosić potrzebę dostępu do internetu;

• zgłosić pustostan, czyli budynek, w którym nie jest potrzebny dostęp do internetu;

• dowiedzieć się o planowanych rozbudowach sieci szerokopasmowej.

Dodatkowo system jest stale aktualizowany – duże podmioty zasilają go danymi raz w tygodniu, przedsiębiorcy z sektora MŚP – raz w miesiącu. Także raz w miesiącu aktualizowane są informacje o wszystkich planach inwestycyjnych. 

Na internet.gov.pl od 1 czerwca 2023 roku zbierane i prezentowane są informacje o planowanych przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych inwestycjach finansowanych ze środków własnych.

Za pośrednictwem systemu można dowiedzieć się także o punktach adresowych, które zostaną objęte szybkim internetem w ramach projektów dofinansowanych ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Krajowego Planu Odbudowy albo z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy.

Zachęcamy do wejścia na INTERNET.GOV.PL i zapoznania się z jego funkcjonalnościami.

Kategorie aktualnośći: