Prezydent odebrał certyfikat „Gmina Fair Play 2007”

Data: 18 Czerwca 2019
Prezydent odebrał certyfikat „Gmina Fair Play 2007”

W dniu wczorajszym prezydent miasta Tomasz Andrukiewicz odebrał certyfikat, którym miasto Ełk zostało nagrodzone w ogólnopolskim konkursie „Gmina Fair Play 2007 – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji”.

Uroczysta gala wręczenia nagród i certyfikatów laureatom konkursu odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. 

To już VI edycja konkursu, w którym nagrodzono 153 gminy z całego kraju. Miasto Ełk uczestniczyło w konkursie po raz pierwszy, w kategorii “średnie miasto”. W województwie warmińsko-mazurskim to jedyne srednie miasto, które otrzymało tytuł i certyfikat. W kategorii małe miasta i miasteczka oraz gminy wiejskie certyfikaty otrzymało 9 miast i gmin z naszego regionu.

Już niebawem na wjazdach do miasta staną duże tablice z logo i napisem "EŁK - Gmina Fair PLay 2007 - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji". Obecnie trwają też końcowe prace nad utworzeniem w Urzędzie Miasta Biura Obsługi Inwestora. Urząd przygotowuje też profesjonalne materiały informacyjne (katalog, podstronę na www.elk.pl) z ofertą inwestycyjną miasta i innych instytucji posiadajacych w Ełku nieruchomości.

Przyznanie prestiżowego tytułu “Gmina Fair Play 2007” to zachęta dla potencjalnych inwestorów do lokowania swoich inwestycji właśnie na tych terenach, które otrzymały certyfikat. Potwierdza on bowiem, iż nagrodzone miasta są godne zaufania, dysponują przygotowanymi terenami inwestycyjnymi, zapewniają przyjazny klimat dla inwestorów, a także ich profesjonalną obsługę (więcej o konkursie: http://www.elk.pl/aktualnosci/?v=16&i=771).

Konkurs zorganizowany został przez Krajową Izbę Gospodarcza i Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym.

(Więcej zdjęć w galerii: http://www.elk.pl/galeria/?v=16&i=41).