Uczestnicy spływu pokonali trasę z Polski na Litwę.

Autor: Emilia Pachucka | Data: 22 Września 2020
Uczestnicy spływu pokonali trasę z Polski na Litwę.

W dniach 10-19 sierpnia br. odbył się spływ kajakowy dla uczestników projektu „Teraz czas na zmiany” współfinansowanego ze środków Programu Współpracy INTERREG V-A Litwa-Polska.

Podczas dziesięciodniowego wydarzenia uczestnicy aktywnie spędzali czas – poza spływem kajakowym z Ełku do Alytusa, na wszystkich czekały dodatkowe atrakcje, m.in. pobyt w Parku Linowym „TARZANIA”, gry i zabawy strzeleckie, kurs ratownictwa wodnego, zwiedzanie klasztoru w Wigrach, parku narodowego Dzukijski, miasteczka Merecz położonego na południowym zachodzie Litwy, maraton kajakowy, zawody w nurkowaniu oraz inne atrakcje – wszystko to w pięknym krajobrazie, przy pięknej pogodzie pozostawiło uczestnikom niezapomniane wrażenia. Na zakończenie spływu kajakowego odbyło się  ognisko integracyjne, na którym spotkali się zarówno uczestnicy z Polski i Litwy.

Uczestnicy spływu kajakowego podczas organizowanego wydarzenia zdobyli bardzo ważne umiejętności takie jak: współpraca w grupie, odpowiedzialność, przynależność do grupy, samodzielności. Program został przygotowany w taki sposób aby pokazać młodym ludziom zmianę perspektywy myślenia, zachęcić do rozwoju osobistego i rozwijania swoich pasji.

Te wszystkie atrakcje były przygotowane profesjonalnie, z dużą dbałością o bezpieczeństwo uczestników. Kto tam nie był, powinien żałować.