Aktualności

Autor: admin | Data wpisu: 16 Czerwca 2017
Witamy w Ełku
Informacje o mieście Ełku dla obywateli z Ukrainy


Drodzy Przyjaciele,

 Cieszę się z Waszej obecności w naszym pięknym mieście Ełku. Mam nadzieję, że oprócz obowiązków wynikających z Waszej codziennej pracy zawodowej, znajdujecie również czas na odpoczynek oraz zwiedzanie Ełku i ziemi mazurskiej.

Jako Prezydent Ełku serdecznie zapraszam Was do aktywnego spędzania wolnego czasu w przestrzeni miejskiej. Jak już wiecie, jest to zupełnie wyjątkowe miejsce, które zachwyca nie tylko atrakcyjnym położeniem wśród lasów nad jeziorem Ełckim, ładnie zagospodarowaną i czystą przestrzenią miejską, ale również szeregiem atrakcji, z których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

W tej publikacji znajdziecie Państwo wszystkie niezbędne informacje dotyczące Ełku, dzięki którym będziecie mogli zaplanować wypoczynek oraz aktywnie uczestniczyć w życiu miasta. Dostępne są także informacje, które mogą ułatwić Wam poruszanie się w przestrzeni miejskiej, takie jak np. umiejscowienie i kontakt do najważniejszych instytucji, szpitali oraz służb odpowiadających za bezpieczeństwo – policja, straż pożarna, Straż Miejska. Znajduje się tu również spis m.in. restauracji, pubów i hoteli, informacje o stacjach paliw, transporcie publicznym, wypożyczalniach samochodów czy sprzętu wodnego.

W tym roku przygotowaliśmy także wyjątkowo bogaty kalendarz wydarzeń sportowych, rekreacyjnych, kulturalnych, muzycznych i kulinarnych. W Ełku na pewno nikt nie będzie się nudził. Warto m.in. wziąć udział największym w tej części Polski Festiwalu Sztuk Pirotechnicznych „Ełk, Ogień i Woda”, a także w X Mazurskich Zawodach Balonowych. Z kolei ponad 6-kilometrowa promenada biegnąca wzdłuż jeziora niemal przez całe miasto, Park Wodny, park linowy, park sportowy czy też liczne siłownie zewnętrzne sprzyjają aktywnemu odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Natomiast w restauracjach i pubach przy promenadzie można skosztować tradycyjnych polskich i mazurskich potraw oraz napić się piwa z lokalnego browaru.

Mam nadzieję, że urok miasta oraz oferowane atrakcje zainspirują również Waszych bliskich, mieszkających na stałe na Ukrainie, do odwiedzenia Ełku bądź zaplanowania dłuższego urlopu w naszej stolicy Mazur.

Jestem przekonany, że każdy, kto choć raz odwiedzi nasze miasto, zrozumie, że hasło promocyjne „Ełk – tu wracam” nie jest przypadkowe.

 

Pozdrawiam serdecznie

Tomasz Andrukiewicz

Prezydent Miasta Ełku


Новини міста Елк.pdf (3.21Mb)