Ogłoszenia

Załatwiaj sprawy przez e-Urząd Skarbowy
Urząd Skarbowy w Ełku informuje, że wiele spraw urzędowych można załatwić on-line, m.in. przez serwis e-Urząd Skarbowy, a wizytę w urzędzie można umówić wcześniej na stronie podatki.gov.pl

Trwa akcja rozliczania PIT za 2020 r., w czasie której miliony podatników składają swoje roczne zeznanie podatkowe. Wiele spraw z urzędem skarbowym można załatwić bez wychodzenia z domu on-line, m.in. poprzez uruchomiony od lutego 2021 r. serwis e-Urząd Skarbowy na stronie podatki.gov.pl.

e-Urząd Skarbowy
Jest budowany etapami do września 2022 r. To dostęp m.in. do zeznań podatkowych w usłudze Twój e-PIT, e-mikrofirmy, wykazu mandatów karnych. Jest również możliwość płatności online na rzecz organów skarbowych, zobaczysz  historię płatności. Można sprawdzić swoje dane osobowe, które posiada urząd skarbowy. W serwisie można złożysz w formie elektronicznej niektóre pisma np. zawiadomienie ZAW-NR, pismo w sprawie wyjaśnienia przeznaczenia wpłaty, wniosek o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań. Swoje sprawy załatwiaj z każdego miejsca 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Wizyta w urzędzie skarbowym
W sytuacjach, gdy nie można załatwić sprawy elektronicznie lub przez telefon i sprawa wymaga osobistej wizyty w urzędzie, można umówić się i zarezerwować termin i godzinę swojej wizyty przez internet za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie podatki.gov.pl. Jest to szybki i komfortowy sposób, bez konieczności stania w kolejkach i z zachowaniem środków ostrożności. Wizyty nie trzeba umawiać jeśli chce się jedynie zostawić dokumenty w urnie (bez potwierdzenia odbioru).

Wejdź na podatki.gov.pl i dowiedz się więcej.