Aktualności

Autor: Iga Arciszewska | Data wpisu: 03 Kwietnia 2020

#60 Ełk szyje i pomaga

03 Kwietnia 2020, Autor: Iga Arciszewska

Pod takim hasłem w naszym mieście trwa akcja, w której ełczanie szyją maseczki dla osób potrzebujących m.in. w szpitalach oraz opiekunów środowiskowych. Koordynatorem działań jest Środowiskowy Dom Samopomocy Lawendowy Zakątek. Każdy może pomóc. Wystarczy zadzwonić i odebrać materiał do szycia maseczek w domu, a następnie przekazać gotowy produkt.

Od dwóch tygodni w ełckich środowiskowych domach samopomocy, tj. w Lawendowym Zakątku oraz Pod Kasztanami, szyte są maseczki dla osób potrzebujących. Przekazywane są one m.in. do szpitali, punktów krwiodawstwa i opiekunów środowiskowych wspomagających w domach osoby starsze, chore i niepełnosprawne. Wolontariuszami są zatrudnieni w obu ośrodkach terapeuci i opiekunowie.

Ze względu na zainteresowanie ełczan i wykazywaną chęć pomocy przy szyciu maseczek, prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz podjął decyzję o włączeniu mieszkańców naszego miasta we wspólną akcję pn. „Ełk szyje i pomaga”. Koordynatorem działań jest Środowiskowy Dom Samopomocy Lawendowy Zakątek.

Dlatego już od dzisiaj (3 kwietnia), każdy kto chce pomóc może odebrać materiały przygotowane do szycia maseczek w domach. W tym celu:

  • należy zgłosić się do Lawendowego Zakątka przy ul. Kościuszki 28B,
  • od poniedziałku do piątku,
  • w godz. 8.00 - 14.00.

Można też umówić się telefonicznie: 609 737 863.

Dzwonić należy tylko w dni robocze w godz. 8.00 – 14.00.

W razie trudności w dotarciu do ośrodka możliwy jest dowóz materiału do domu, a następnie odbiór maseczek przez wolontariuszy.

Nasza wspólna akcja „Ełk szyje i pomaga” łączy tych, którzy potrzebują pomocy z tymi, którzy mogą tej pomocy udzielić.