Aktualności

Autor: Iga Arciszewska | Data wpisu: 10 Kwietnia 2020

#74 Respirator dla szpitala od przedsiębiorców

10 Kwietnia 2020, Autor: Iga Arciszewska

Z inicjatywy przedsiębiorców jest szansa na zakup nowego respiratora. Urządzenie ma trafić do miejskiego szpitala „Pro – Medica”. W akcję jednak może włączyć się każdy, kto chce pomóc. Od dzisiaj dostępne jest konto bankowe, na które można wpłacać dowolne darowizny przeznaczone na zakup respiratora. Koszt urządzenia to ok. 100 tys. zł.

Pierwszym darczyńcą i pomysłodawcą inicjatywy jest Pan Ireneusz Markowski, przedsiębiorca z Oławy – z pochodzenia ełczanin. Głównym celem działalności Pana Ireneusza jest czynienie dobra, które realizuje przez fundację „Kapnij dla Afryki” budując studnie w Afryce. To właśnie chęć niesienia pomocy skłoniła go do włączenia się w akcję zbiórki funduszy na zakup respiratorów do oławskiego szpitala.

Pan Ireneusz pomyślał również o wsparciu szpitala w rodzinnym Ełku. Inicjatywą tą zainteresował się ełcki radny Robert Wesołowski, który podjął starania o realizację jej w naszym mieście, pozyskując jednocześnie pierwszego darczyńcę.

Radny Robert Wesołowski zwrócił się z prośbą o zaangażowanie się w akcję i koordynację działań do prezydenta Ełku przekazując jednocześnie kontakt do Pana Ireneusza Markowskiego. Dzięki temu możliwe było szczegółowe ustalenie zakresu wsparcia oraz zaplanowanie przeprowadzenia akcji w naszym mieście.

Od kilku dni prowadzone są rozmowy zarówno z pierwszym darczyńcą Panem Ireneuszem, jak i ełckimi przedsiębiorcami, którzy także wyrazili chęć udziału w akacji i przekazania darowizn na zakup respiratora.  

Od dzisiaj w szpitalu „Pro – Medica” dostępne jest konto bankowe, na które można wpłacać dobrowolne darowizny przeznaczone na zakup respiratora. W akcję jednak może włączyć się każdy mieszkaniec Ełku, który chce wesprzeć tę zbiórkę.


Dobrowolne darowizny można wpłacać na numer konta: 06160014621016794510000005

z dopiskiem: "Na zakup respiratora"

Konto należy do szpitala "Pro-Medica" w Ełku Sp. z o.o.


Wszystkim darczyńcom dziękujemy.