Aktualności

Autor: P. B. | Data publikacji: 09 Października 2020

Podsumowanie drugiego cyklu Startup Heroes

09 Października 2020, Autor: P. B.

W ramach II cyklu Startup Heroes wybrano 7 firm do inkubacji w ełckim technoparku. W trakcie inkubacji firmy prowadziły prace mające na celu stworzenie prototypów swoich innowacyjnych produktów i usług. Kolejny III cykl rozpocznie się 1 listopada 2020 r.

W II cyklu Startup Heroes, który trwał od 01 stycznia do 30 czerwca 2020 r. do inkubacji w ełckim technoparku wybrano 7 firm. Łącznie do drugiego cykl Startup Heroes zgłosiło się 170 firm. Projekt STARTUP HEROES składa się z sześciomiesięcznych cyklów inkubacji, które poprzedzone są trzymiesięczną rekrutacją do każdego kolejnego cyklu. 

Ełckie start-up’y biorące udział w II cyklu STARTUP HEROES
1. JOY BOX sp. z o.o. – firma proponuje aplikację mobilną EAT a BERRY przeznaczoną dla rodziców dzieci w wieku od 6 do 11 lat, oraz dla firm zajmujących się produkcją i dystrybucją produktów dla dzieci.
2. MTap sp. z o.o. – mTap Smart City to produkt, który składa się ze sterowników do lamp oświetleniowych oraz systemu internetowego do ich zarządzania. Korzyści jakie płyną z powyższego produktu startupu to przede wszystkim duże oszczędności energii czy zmniejszony ślad węglowy.
3.Nature Bubble Technologies sp. z o. o. - ofertuje Rewitalizator Zbiorników Wodnych. Jest to urządzenie, które dostarcza powietrze bądź tlen w postaci Mikro – Nano Pęcherzyków do określonej warstwy zbiornika wodnego, a zatem służy do rewitalizacji jezior, sadzawek czy rzek. Firma przeprowadziła skuteczne testy prototypu na Jeziorze Ełckim.
4.Vanilla Encode sp. z o.o. – produkt jaki oferuje firma to TagMe. W ramach projektu ma zostać dopracowana technologia i uruchomiona produkcja metek wyposażonych w układ RFID i NFC z przeznaczeniem do zastosowań w branży odzieżowej oraz włókienniczej wraz z aplikacją mobilną do odczytu danych przez klientów finalnych przy wykorzystaniu smartfonów.
5.Stylingo sp. z o.o. – to kolejna firma, które oferuje innowacyjne narzędzie online z obszaru Fashion Tech, którego zadaniem jest prawidłowy dobór odzieży, obuwia czy akcesoriów.
6. Tensor Electronics sp. z o.o. – rozwiązanie jakie oferuje firma to minikomputer, który po podłączeniu do komputera stacjonarnego może działać jako akcelerator zwiększający moc obliczeniową wykorzystywaną w algorytmach Al.
7.Bardo sp. z o.o. – oferuje pasywne domy pływające. Tworzony produkt umożliwi użytkownikom dowolność kreacji zarówno w zakresie kubatury jak i funkcjonalności pomieszczeń.

W PNT w Ełku w II cyklu będzie się inkubowało 7 firm, każda z nich otrzyma wsparcie w postaci pomocy o wartości ok. 94 tys. zł. Przykładowe rodzaje wsparcia w projekcie:
  • powierzchnie biurowe (coworking),
  • warsztaty i szkolenia z zakresu wystąpień publicznych,
  • doradztwo księgowe, prawne, podatkowe,
  • podstawowe wsparcie marketingowe, portfolio,
  • szkolenia pitchingowe,
Oprócz tego wsparcie:
  • techniczne, technologiczne, inżynierskie, informatyczne, wzornicze,
  • w obszarze zarządzania i przedsiębiorczości pod kątem rozwijanego pomysłu,
  • dot. analiz potrzeb klienta,
  • dot. projektowania graficznego, tworzenia nazw i znaków firmowych,
  • w obszarze ochrony praw własności przemysłowej.

Ponadto w naborze do III cyklu inkubacji Startup Heroes wpłynęło ponad 200 wniosków, z czego ponownie 7 trafi do inkubacji w ełckim technoparku. III cykl rozpocznie się 1 listopada  2020 r. i będzie trwał do 31 marca 2021 r.

Kategorie aktualnośći: