Aktualności

Autor: Joanna Kowalewska | Data wpisu: 02 Maja 2021
Dziś dzień Flagi
Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzone jest 2 maja. Przed Urzędem Miasta o godz. 12.00 Straż Miejska wciągnęła flagę na maszt oraz został odegrany hymn polski. Zachęcamy do wywieszania biało-czerwonych flag, a także do wzięcia udziału w wydarzeniu na Facebooku „Ełk - dumni z flagi”.

2 maja jest Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nasza flaga to znak rozpoznawczy, jednoczący i łączący Polaków w kraju i za granicą, widoczny symbol naszej przynależności narodowej. Zachęcamy szczególnie dzisiaj do wywieszania flag w swoich domach i mieszkaniach.

O godz. 12.00 przed Urzędem Miasta Straż Miejska wciągnęła flagę na maszt oraz odegrany został hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”. ZOBACZ nagranie z tego wydarzenia: https://www.facebook.com/umelku/posts/3936204953093895

Akcja #wywieś flagę – Ełckie Centrum Kultury w mediach społecznościowych zachęca do włączenia się w ogólnopolską akcję wywieszania biało-czerwonej flagi.

„Ełk – dumni z flagi” – na Facebooku zostało utworzone wydarzenie online, do którego można dołączać i zamieszczać tam swoje zdjęcia z flagą państwową.

Więcej o akcji tutaj: https://www.elk.pl/aktualnosci-wpis/5043/elczanie-dumni-z-flagi