Aktualności

Autor: Iga Arciszewska | Data wpisu: 09 Września 2021

Bezpłatne badanie kardiologiczno-diabetologiczne w Ełku

Mieszkańcy Ełku powyżej 40. roku życia będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji m.in. EKG, ciśnienia, poziomu cholesterolu, krzepnięcia krwi, poziomu glukozy. Badania będą wykonywane 19 września w godz. 10.00 – 18.00 w Szkole Podstawowej nr 4. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Skierowanie nie jest potrzebne.

Bezpłatne badania Strefa na Zdrowie Polpharmy są realizowane we współpracy z Urzędem Miasta Ełku. To część ogólnopolskiej akcji bezpłatnych badań zainicjowanych przez firmę Polpharma. Ideą akcji profilaktyki prozdrowotnej Strefa na Zdrowie Polpharmy jest ułatwienie dostępu do badań, porad lekarskich i edukacji zdrowotnej pacjentom w wieku powyżej 40 r. ż.

19 września w Szkole Podstawowej nr 4 przy ulicy Prof. Władysława Szafera 2, w godz. 10:00 – 18:00 (wejście od strony boiska) mieszkańcy Ełku powyżej 40 roku życia, po uprzednim umówieniu telefonicznym będą mogli skorzystać z następujących badań i konsultacji:

  • Profil lipidowy – badanie: trójglicerydów, cholesterolu całkowitego i frakcji cholesterolu zawierających odpowiednio LDL i HDL,
  • EKG i ciśnienie tętnicze,
  • INR i czas PT – badanie wykrywające zaburzenia w krzepnięciu krwi,
  • Hemoglobina glikowana - badanie oceniające średnie stężenie glukozy we krwi w okresie z ostatnich 6 tygodni.

Akcja jest odpowiedzią na potrzeby pacjentów, którzy w trakcie pandemii nie mieli i wciąż nie mają dostatecznego dostępu do specjalistów i terapii. Z bezpłatnych badań o profilu kardiologiczno-diabetologicznym skorzystają mieszkańcy ośmiu miast w Polsce: Pabianice, Starogard Gdański, Sieradz, Leszno, Nowa Dęba, Ełk, Wałbrzych i Nowy Sącz.

Aby skorzystać z badań i porad specjalisty nie jest wymagane skierowanie.

Zapisy telefoniczne poniedziałek-sobota, w godzinach 16.00-20.00 pod numerem: +48 662 378 062