Aktualności

Autor: Iga Arciszewska | Data wpisu: 23 Listopada 2021

Dziękujemy za poświęcenie w walce z COVID-19

23 Listopada 2021

Sytuacja epidemiologiczna w regionie i w Polsce staje się coraz poważniejsza w związku ze wzrostem ilości osób zakażonych. W ełckim szpitalu Pro-Medica otwarty został oddział dla osób chorych na COVID-19, a w mobilnych punktach w mieście (bez wcześniejszej rejestracji) oraz w szpitalach można przyjąć szczepionkę. Jest to trudny czas dla pracowników służby zdrowia, ratowników medycznych, laborantów i pracowników sanepidu. Za codzienne zaangażowanie i poświęcenie dziękujemy.

Od wielu miesięcy na pierwszej linii frontu walki z pandemią znajdują się pracownicy służby zdrowia, w tym lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, a także laboranci czy pracownicy ełckiego sanepidu. Praca w służbie zdrowia, w tym praca ratownika medycznego nie jest łatwa. Wymaga ciągłej gotowości, doskonalenia kwalifikacji, wiąże się ze stresem i pracą pod presją czasu. Szczególnie w czasie pandemii, gdy jest coraz więcej wezwań do pacjentów. Codzienne zaangażowanie i profesjonalizm wszystkich osób zaangażowanych w walkę z pandemią zapewniają nam bezpieczeństwo.

W Ełku od wielu miesięcy funkcjonują mobile punkty, w których bez wcześniejszej rejestracji można przyjąć szczepionki Pfizer lub Jonson&Jonson.

Punkt szczepień na targowisku miejskim będzie czynny w niedzielę (28 listopada) w godzinach 8.00-12.00 lub do wyczerpania zapasów. W minioną niedzielę w punkcie zaszczepiło się 109 osób.

Mobilny punkt szczepień działa także w siedzibie Działu Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego przy ul. Piłsudskiego 1. Punkt jest czynny we wtorki i w piątki od godz. 8.00 do godz. 15.00.

Szczegółowe informacje dostępne są pod nr tel.: 885 201 020.

Od 18 listopada, zgodnie z decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego w ełckim szpitalu „Pro-Medica” został uruchomiony oddział dla osób chorych na COVID-19.

Autor: Iga Arciszewska