Aktualności

Autor: Iga Arciszewska | Data wpisu: 24 Listopada 2021

Ełk nagrodzony filmem promującym dziedzictwo

24 Listopada 2021

Narodowy Instytut Dziedzictwa przygotował dla laureatów konkursu „Samorząd dla Dziedzictwa” nagrodę specjalną, jaką są nagrania wideo promujące dziedzictwo kulturowe danych miast i gmin. Wśród zwycięzców znalazł się również Ełk, w którym zostały zrealizowane zdjęcia do filmu o ełckich zabytkach. W historię miasta widzów wprowadza Maciej Kurzajewski, dziennikarz i prezenter telewizyjny.

Miasto Ełk znalazło się wśród laureatów konkursu „Samorząd dla Dziedzictwa”, którego organizatorami są Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalny Konserwator Zabytków. Nagroda została przyznana za realizację Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami, prowadzoną ewidencję ochrony zabytków oraz wszelkie działania realizowane w tym zakresie. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 22 listopada w Warszawie.
Zobacz film:
Od 23 listopada do 14 grudnia w Polskim Radiu Olsztyn rozpoczęła się kampania promująca miasto Ełk. Spot jest formą podziękowania ełckiemu samorządowi za zaangażowanie w dbanie o lokalne dziedzictwo kulturowe.

Autor: Iga Arciszewska