Aktualności

Autor: Iga Arciszewska | Data wpisu: 03 Sierpnia 2022

Powiatowe Święto Policji w Ełku

03 Sierpnia 2022, Autor: Iga Arciszewska

Obchody powiatowego Święta Policji odbyły się dzisiaj (3 sierpnia) na Placu Jana Pawła II w Ełku. Podczas uroczystego apelu zostały wręczone policjantom medale ,,Za długoletnią służbę” i odznaczenia „Zasłużony Policjant” oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W apelu uczestniczył m.in. prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

Ogólnopolskie Święto Policji obchodzone jest 24 lipca, natomiast dzisiaj (3 sierpnia) odbyły się oficjalne powiatowe obchody w Ełku. W trakcie uroczystości zostały przyznane medale „Za długoletnią służbę” (trzem policjantom), a także odznaki „Zasłużony Policjant” (trzem policjantom).

Na wyższe stopnie służbowe awansowało łącznie 58 funkcjonariuszy, w tym:
3 w korpusie oficerów starszych

1 w korpusie oficerów młodszych
29 w korpusie aspirantów
12 w korpusie podoficerów
13 w korpusie szeregowych

Dodatkowo 20 czerwca b.r. w Warszawie w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość ręczenia Krzyży Zasługi Za Dzielność. Otrzymali je asp.szt. Lech Surma oraz mł.asp. Piotr Olejniczak, którzy z narażeniem zdrowia i życia przeprowadzili skuteczną ewakuację osób z budynku przy ul. Orzeszkowej, gdzie doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej i mogło dość do wybuchu.

Wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom policji życzymy spokojnej i bezpiecznej służby oraz satysfakcji z pełnionych obowiązków. Życzymy życzliwości od ludzi i pogody ducha. Dziękujemy, za działania na rzecz ochrony bezpieczeństwa i życia każdego człowieka, za Waszą trudną i odpowiedzialną służbę. Życzymy sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.