Aktualności

Autor: Mariusz Dobrzyń | Data wpisu: 05 Sierpnia 2022

Jak ma wyglądać komunikacja miejska w Ełku oraz Gminie Ełk? Weź udział w spotkaniu online

05 Sierpnia 2022, Autor: Mariusz Dobrzyń

Jak poprawić transport publiczny, jakość i komfort obsługi pasażera? Każdy, kto chce wyrazić swoją opinię w tym zakresie, posłuchać innych, porozmawiać z autorami planu, może to zrobić na spotkaniu online w dniu 11 sierpnia (czwartek).

Tytuł: Konsultacje w celu wypracowania założeń do projektu Planu transportowego, czwartek, 11 sierpnia 2022 godz. 14:00

Zapraszamy na spotkanie online 11 sierpnia o godz. 14.00, które odbędzie się poprzez platformę Microsoft Teams. Podczas spotkania zostanie zaprezentowana krótka prezentacja na temat uwarunkowań Miasta Ełku i Gminy Ełk, prowadzona będzie dyskusja na temat założeń do projektu planu, odpowiemy na pytania i wspólnie zastanowimy się, jak zmienić transport zbiorowy.

Dołącz do spotkania na swoim komputerze lub w aplikacji mobilnej:
Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

Spotkanie odbędzie się w związku z opracowywaniem „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Ełku oraz Gminy Ełk na lata 2022-2035”. Plan Transportowy to ważny dokument dla realizacji polityki zrównoważonego transportu. Obowiązek jego opracowania nakłada ustawa z 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym. Na podstawie przeprowadzonych analiz, obejmujących aspekty społeczne, infrastrukturalne, ekonomiczne i środowiskowe, zostaną zaproponowane konkretne działania, które należy podjąć, aby realizować politykę transportową, odpowiadającą bieżącym i przyszłym potrzebom.