Nasadzenia drzew w 2024 roku
30 Października 2024, Autor: Tomasz Walczuk
Dobiegają końca jesienne nasadzenia drzew w Ełku. Wbrew pozorom i obiegowym opiniom, sadzenie drzew nie jest zadaniem łatwym i nie każdy będzie w stanie zrobić to poprawnie. Zabierając się za sadzenie, należy wziąć pod uwagę okres, kiedy będzie wykonana ta czynność, głębokość, na jaką będzie wkopywane, ochronę pnia, podlewanie, ściółkowanie, nawożenie, by móc cieszyć się spodziewanymi rezultatami. Jak wygląda proces nasadzenia drzew? Składa się on z kilku etapów – na początku niezbędne jest przygotowanie odpowiedniego stanowiska, co może wymagać przekopania gruntu i usunięcia chwastów. Gatunki drzewa należy dopasować do lokalizacji. Kolejną kwestią jest rozstaw drzew – uzależniony jest on od wysokości roślin, którą osiągają po kilku lub kilkudziesięciu latach. Gdy drzewa są właściwie rozstawione, prawidłowo rosną. Najlepszym okresem na zasadzenie nowej rośliny jest wiosna lub jesień.
Bilans tegorocznych nasadzeń w naszym mieście to łącznie 507 drzew.
Nasadzenia:
- Wiosenne - 62 drzewa;
- Jesienne - 445 drzewa;
Wśród zasadzonych drzewa są m.in. wierzba biała, dąb szypułkowy i lipa drobnolistna. Jesienią najwięcej nasadzeń było wierzbą białą – 250 sztuk. Nasadzenia odbywały się m.in:
- przy inwestycji na ul. Norwida,
- przy inwestycji Fieldorfa – Nila,
- przy dworcu PKP,
- przy ul. Kilińskiego,
- przy ul. Baranki
Nasze nasadzenia to minimum 15 letnie drzewa. Należy jednak pamiętać, że nasadzenia wiążą się z kosztami. Przykładowe ceny drzew: 180 zł netto wierzba biała obw. 8 cm; lipa szerokolistna obw. 10-12 – 280 zł netto. Do tego dochodzą koszty posadzenia, pielęgnacji, transportu. W nasadzeniach uczestniczyli też mieszkańcy Ełku. Dodatkowo w tym roku rozdano mieszkańcom 500 sadzonek drzew wiosną i 500 jesienią w ramach przekazywania sadzonek drzew za elektroodpady.
- Aktualności »
- Działania w sprawie odoru »
- Dystrybucja jodku potasu w Ełku »
- Dzieje się w Ełku - wydarzenia »
- Edukacja »
- Filmy z cyklu Bezpieczny Ełk »
- Filmy z cyklu Dzieje się w Ełku »
- Fundusz Dopłat z Budżetu Państwa »
- Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej »
- Inwestycje »
- Invest - aktualności »
- Invest - projekty inwestycyjne »
- Invest - Sprzedaż nieruchomości - Tryb przetargowy »
- Invest - Sprzedaż nieruchomości - Tryb bezprzetargowy »
- Invest - tereny inwestycyjne »
- Koronawirus - informacje »
- Kultura »
- Ku pamięci »
- Laureaci Nagrody Białej Lilii »
- Monitoring »
- NATO in Masuria »
- Nagrody i wyróżnienia dla Ełku »
- Nagrody i stypendia »
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 »
- Obrady Rady Miasta Ełku »
- Organizacje Pozarządowe »
- Pomoc Ukrainie »
- Poprawa efektywności energetycznej budynków »
- Program Priorytetowy Czyste Powietrze »
- Program WIADOMOŚCI MIEJSKIE »
- Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg »
- Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych »
- Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych »
- Rządowy Program Odbudowy Zabytków »
- Rewitalizacja »
- Rozrywka »
- Rocznice i uroczystości »
- Sport »
- Utrudnienia i zmiany organizacji ruchu »
- Współpraca z zagranicą »
- Zaadoptuj ełckiego psa »
- Zadania realizowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych »
- KPO - Zielony transport publiczny »
- Zintegrowane Inwestycje Terytorialne MOF Ełk »
- Podróże z klasą »