Wydarzenia

Od 24 Września 2022 | Godzina: 19:00 Do 24 Września 2022 | Godzina: 20:00 | Miejsce: Ełckie Centrum Kultury -sala widowiskowa
Koncert Dos Recuerdos
Data: 24-09-2022 - 24-09-2022 | Godzina: 19:00
Miejsce: Ełckie Centrum Kultury -sala widowiskowa
Organizator: Ełckie Centrum Kultury
Bilety: wstęp wolny
plakat_pomniejszony.png

Zapraszamy Państwa na niesamowity wstęp zespołu Dos Recuerdos. Koncert flamenco, który zaprezentują na pewno przybliży folklor andaluzyjskich Romów.

Muzyka, taniec i śpiew przeniosą Was w latynoski świat walców, rumb czy bulerii. Zespół gra kompozycje własne, ale nie zabraknie inspiracji muzyką największych hiszpańskich wirtuozów gitary.

Bezpłatne wejściówki dostępne są w Kasie ECK.

Skład zespołu:
Magdalena Jędrzejewska: taniec, śpiew, palmas, instrumenty perkusyjne
Adam Pietkiewicz: gitara
Wojciech Szulc: gitara

Dos Recuerdos po hiszpańsku znaczy „dwa wspomnienia". To nie tylko echo Hiszpanii dawnej, wybrzmiewającej w wesołej alegrii, ale też nowe narracje. Dos Recuerdos to zespół łączący lirykę gitary klasycznej z ognistym brzmieniem flamenco. Muzycy wystąpili m.in. na festiwalu Zbliżenia, jak również podczas koncertów szkoły tańca Gato Verde, La Pasion. Koncertowali również na dziedzińcu zamku krzyżackiego wBytomiu dla Olivia Star Top czy hotelach m.in. Hilton, Shreaton.

Magdalena Jędrzejewska - klawesynistka, tancerka flamenco. Ukończyła Akademię Muzyczną im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie klawesynu. Na co dzień jest także nauczycielką tańca flamenco, a swoje doświadczenie w tej dziedzinie zdobywała u mistrzów tego gatunku w Hiszpanii i w Polsce (Manuel Betanzos, La Lupi, Ramon Martinez, Angel Atienza, Małgorzata Wołyńczyk, Mateo Gallito i in.). Regularnie uczy się także śpiewu flamenco oraz gry na cajonie. Wielokrotnie występowała jako solistka i kameralistka oraz jako tancerka na scenach w Polsce.

Adam Pietkiewicz - to młody utalentowany gitarzysta. Absolwent w Zespole Szkół Muzycznych w Ełku. Występował na Litwie, we Francji, we Włoszech. Zdobywał liczne nagrody na konkursach gitarowych. Największym sukcesem wykonawczym była I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Templinie k/Berlina. Od zawsze interesował się muzyką hiszpańską, od 7 lat jego pasją jest flamenco.

Wojciech Szulc - to specjalista od muzyki flamenco nauki pobierał u takich mistrzów jak Marek Walalander, Marek Krajewski czy Krzysztof Urlich. Od dwudziestu lat gra muzykę flamenco i latynoamerykańską. Główny gitarzysta szkoły flamenco Gato Verde.

Koncert jest realizowany w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza.

Archiwum wydarzeń: