Wydarzenia

Od 06 Lipca 2024 | Godzina: 19:00 Do 06 Lipca 2024 | Godzina: 20:00 | Miejsce: Katedra św. Wojciecha
Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej | Koncert kameralny
Data: 06-07-2024 - 06-07-2024 | Godzina: 19:00
Miejsce: Katedra św. Wojciecha
Organizator: Ełckie Centrum Kultury
Bilety: wstęp wolny
cover-photo-fb-elckie-koncerty-muzyki-kameralnej-i-organowej-002-min.png

Koncert kameralny 

Wojciech Kopyciński urodził się w Lublinie. Tam też uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego. W 1986 roku ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie puzonu profesora Juliusza Pietrachowicza. Podczas studiów występował w „Big Warsaw Band” przy Stołecznej Estradzie. W 1993 roku został puzonistą Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Udziela się także jako muzyk jazzowy. Występuje z zespołami jazzu tradycyjnego takich jak „Old jazz players” oraz „Jazz Revival”. Bierze czynny udział w życiu muzycznym Lublina. Pracuje w ognisku muzycznym przy parafii w Wilczopolu.

Michał Kopyciński urodził się w Lublinie. Tam też ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w klasie Sławomira Kurczaby. Naukę kontynuował na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Białymstoku, początkowo u prof. Andrzeja Chorosińskiego i dr Bartosza Jakubczaka, następnie w klasie organów prof. Jana Bokszczanina. W latach2016-2017 studiował w Królewskim Konserwatorium w Antwerpiiw klasie organów, fisharmonii i kameralistyki prof. Jorisa Verdin. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez profesorów: Jane Parker Smith, Thomasa Trottera (Anglia), Raula Prieto Ramireza (Hiszpania), Ulricha Walthera (Niemcy), Konstantina Volostnova, Alexeya Schmitova (Rosja), Petera van Dijk (Holandia), Maurizio Maffezzoli, Lorenza Ghielmiego (Włochy), Kevina Bowyer’a (Szkocja) i Gary’ego Verkade (Szwecja).
Od 2014 roku sprawuje funkcję Prezesa Fundacji Sono Organi. Jest ponadto dyrektorem artystycznym „Świętokrzyskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej” w Lublinie. W latach 2018-2021 prowadził zajęcia z fisharmonii oraz kameralistyki organowej w Filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku. W swoich zbiorach posiada cztery cenne fisharmonie: amerykańską firmy „Estey” z Brattleboro w stanie Vermont z lat 20-tych XX wieku, francuskiej firmy „Alexandre” z 1862 roku, niemieckiej firmy „J&P Schiedmayer” z 1873 roku, oraz najcenniejszą paryskiej firmy Mustel z roku 1904. W 2018 roku wspólnie z pianistą Tomaszem Jeleniewskim stworzył pierwszy w Polsce duet w składzie fisharmonia, fortepian o nazwie „Duet na 149 klawiszy”. Prowadzi czynną działalność koncertową w kraju i za granicą (Hiszpania, Niemcy, Włochy, Belgia, Litwa, Ukraina).


Program:

Wojciech Kopyciński - puzon

Michał Kopyciński - organy

 

Felix Borowski - I Sonata   /organy/

  1. 1 Allegro ma non troppo
  2. 2 Andante
  3. 3 Allegro con fuoco

Georg Friedrich Haendel - „Lascia qui pianga” /puzon, organy/

Cesar Franck - Panis angelicus /puzon, organy/

Johann Sebastian Bach - „Nun komm der Heiden Heiland” BWV 659/organy/

Gabriel Faure - „Apres un reve” /puzon, organy/

Felix Borowski - „Priere” /organy/

Benedetto Marcello - Sonata F-dur  cz. 1 Largo, cz. 2 Allegro /puzon, organy/

 

Kierownictwo Artystyczne i prowadzenie koncertów: Maria Terlecka

Archiwum wydarzeń:
Kalendarz
 
Maj 2025
 
PnWtŚrCzPtSbNd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.Realizując rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej "2016/679" z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy "95/46/WE" (tzw. „RODO”) uprzejmie informujemy, że do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: adres IP twojego urządzenia, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera, a także inne podobne informacje.Ok, zamknij