Aktualności

Autor: P.B | Data wpisu: 31 Sierpnia 2020
Stypendia dla najlepszych ełckich sportowców
Prezydent Ełku przyznał 19 stypendiów sportowych wyróżniającym się ełckim sportowcom oraz trenerom. Wręczenie odbyło się dziś (31 sierpnia) w Urzędzie Miasta.

Stypendium to forma wsparcia materialnego zawodników oraz trenerów, umożliwiająca rozwój kariery sportowej. Przyznawane jest w dowód uznania dla prezentowanego przez zawodników i trenerów poziomu sportowego i osiągnięć w danej dyscyplinie na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

Do 30 czerwca 2020 r. łącznie wpłynęło 24 wnioski na nagrody, wyróżnienia i stypendia sportowe. Po zapoznaniu się z rekomendacją zespołu ds. stypendiów i nagród sportowych, który rozpatrywał złożone wnioski, prezydent Ełku przyznał w tym roku łącznie 19 stypendiów dla zawodników i trenerów na okres: sierpień – grudzień.

Dzisiaj (31 sierpnia) w ełckim ratuszu odbyło się spotkanie, podczas którego prezydent Tomasz Andrukiewicz wraz z Przewodniczącym Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta Ełku Michałem Tyszkiewiczem wręczył stypendia następującym zawodnikom oraz trenerom:

1)   Adrianowi Krukowskiemu (senior) - zawodnikowi Miejskiego Klubu Bokserskiego Mazur Ełk
  • 1 miejsce – Gala Boksu (Warmińsko – Mazurski Związek Boksu Amatorskiego) – Sokółka - X 2019
  • 1 miejsce – IV Międzynarodowy Turniej o Puchar Starosty w Kętrzynie (Warmińsko – Mazurski Związek Boksu Amatorskiego) – IX 2019
  • 1 miejsce - Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Niedźwiedzia – II 2020 – Kętrzyn
  • 1 miejsce –Puchar Polski Grudziądz  (Warmińsko – Mazurski Związek Boksu Amatorskiego)  – X 2019
  • 2 miejsce – Międzynarodowy Turniej Bokserski o puchar Olaine na Łotwie (Warmińsko – Mazurski Związek Boksu Amatorskiego)  – XI 2019,
  • Gala Boksu w Ełku- XI 2019 r

2)   Natalii Kuczewskiej (junior) - zawodniczce Miejskiego Klubu Bokserskiego Mazur Ełk

  • 1 miejsce  – Puchar Polski w Grudziądzu – XI 2019 (Polski Związek Bokserski)
  • 1 miejsce – IV Międzynarodowy Turniej o Puchar Starosty w Kętrzynie (Warmińsko – Mazurski
  • 1 miejsce –XII Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Bokserski w Białymstoku (Warmińsko – Mazurski Związek Boksu Amatorskiego)  – XII 2019
  • Związek Boksu Amatorskiego) – IX 2019
  • Gala Boksu w Ełku- XI 2019 r

3)   Dominice Skowrońskiej (junior) - zawodniczce Stowarzyszenia Masakra

  • 1 miejsce MP Juniorów w Trójboju Siłowym do lat 23 –12. 2019 COS Spała
  • 3 miejsce MŚ Juniorów w Trójboju Siłowym do lat 23 – VIII 2019 Regina, Kanada

4)   Dawidowi Seroce (junior) - zawodnikowi Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

  • 1 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kruszwica – VII 2019  (czwórka podwójna ze sternikiem)
  • 2 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kruszwica – VII 2019  (czwórka podwójna bez sternika)

5)   Michałowi Synowcowi (junior) - zawodnikowi Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

  • 1 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kruszwica – VII 2019  (czwórka podwójna ze sternikiem)
  • 2 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kruszwica – VII 2019  (czwórka podwójna bez sternika)

6)   Jackowi Bagińskiemu (junior) - zawodnikowi Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

  • 1 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kruszwica – VII 2019  (czwórka podwójna ze sternikiem)
  • 2 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kruszwica – VII 2019  (czwórka podwójna bez sternika)

7)   Dawidowi Chrościelewskiemu (junior) - zawodnikowi Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

  • 1 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kruszwica – VII 2019  (czwórka podwójna ze sternikiem)
  • 2 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kruszwica – VII 2019  (czwórka podwójna bez sternika)

8)   Adriannie Krystochowicz (junior) - zawodniczce Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

  • 2 miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów – Kruszwica – VII 2019 – jedynka wagi lekkiej
  • 2 miejsce – Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim- Płock – X 2019 – dwójka podwójna
  • 3 miejsce – Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim- Płock – X 2019 – jedynka wagi lekkiej

9)  Marii Żukowskiej (junior) - zawodniczce Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

  • 2 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kruszwica – VII 2019 (jedynka wagi lekkiej)
  • 2 miejsce – Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim – Wrocław - I 2020
  • 2 miejsce – Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim – Płock x 2019 – dwójka podwójna kobiet

10) Kalinie Perczak (junior) - zawodniczce Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

  • 1 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kruszwica – VII 2019   (czwórka podwójna ze sternikiem)
  • 3 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kruszwica – VII 2019  (czwórka podwójna bez sternika)
  • 4 miejsce – dwójka podwójna – Puchar Młodziezy Corgeno (Włochy) – VIII 2019

11) Wiktorii Gredel (junior) - zawodniczce Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

  • 1 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kruszwica – VII 2019  (czwórka podwójna ze sternikiem)
  • 3 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kruszwica – VII 2019  (czwórka podwójna bez sternika)

12) Aleksandrze Kosiorek (junior) - zawodniczce Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

  • 1 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kruszwica – VII 2019   (czwórka podwójna ze sternikiem)
  • 3 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kruszwica – VII 2019  (czwórka podwójna bez sternika)

13) Klaudii Pankratiew (młodzieżowiec) - zawodniczce Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

  • 1 miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – Poznań – VIII 2019- czwórka podwójna kobiet
  • 1 miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – Poznań – VIII 2019- jedynka wagi lekkiej
  • 1 miejsce –Mistrzostwa Polski Seniorów – Poznań – IX 2019- jedynka wagi lekkiej
  • 1 miejsce –Mistrzostwa Polski Seniorów – Poznań – IX 2019  - czwórka podwójna wagi lekkiej
  • 1 miejsce –Mistrzostwa Świata na Ergometrze – II 2020 - czwórka  wagi lekkiej
  • 2 miejsce – Akademickie Mistrzostwa Europy Jonkoping - IX 2019

14) Wiktorowi Grzegorczykowi (junior) - zawodnikowi Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

  • 1 miejsce – 1500 m stylem dowolnym –Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – VII w Drzonkowie
  • 2 miejsce – 800 m stylem dowolnym –Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – VII w Drzonkowie
  • 2 miejsce – 1500 m styl dowolny – MP Seniorów, Młodzieżowców, i Juniorów – 17 – 18 lat  – Ostrowiec Św. – XII 2019
  • 2 miejsce – 800 m styl dowolny – MP Seniorów, Młodzieżowców, i Juniorów – 17 – 18 lat  – Ostrowiec Św. – XII 2019
  • 3 miejsce – 400 m stylem dowolnym –Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – VII w Drzonkowie
  • 4 miejsce – 400 m styl dowolny – MP Seniorów, Młodzieżowców, i Juniorów – 17 – 18 lat  – Ostrowiec Św. – XII 2019
  • 10 miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów na Wodach Otwartych w Czechach – VIII 2019

15) Krzysztofowi Przybyszowi (junior) - zawodnikowi Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

  • 1 miejsce – 50 m styl grzbietowy – MP Juniorów  Młodszych – Olsztyn VII 2019.
  • 2 miejsce – 100 m styl grzbietowy – MP Juniorów  Młodszych – Olsztyn VII 2019
  • 4 miejsce – 50 m styl grzbietowy– MP Juniorów  Młodszych– Ostrowiec Św. – XII 2019
  • 6 miejsce – 20 m styl grzbietowy – MP Juniorów  Młodszych – Olsztyn VII 2019
  • 9 miejsce – 200 m styl grzbietowy – MP Juniorów  Młodszych– Ostrowiec Św. – XII 2019
  • 10 miejsce – 100 m styl grzbietowy – MP Juniorów  Młodszych– Ostrowiec Św. – XII 2019

16) Oliwii Gajewczyk (junior) - zawodniczce Klubu Sportowego Thor Szkoła Walki

  • 1 miejsce – Mistrzostwa Europy Juniorów Mł. - Gyor (Węgry) – IX 2019 r.

17) Rafałowi Sztramce - trenerowi Klubu Sportowego Thor Szkoła Walki

  • Sukcesy zawodników: m.in Oliwii Gajewczyk, Zuzanny Gołębiewskiej (złoty medal na Otwartych Mistrzostwach Warmii i Mazur – XI 2019), Martyny Zyskowskiej (srebrny medal na Otwartych Mistrzostwach Warmii i Mazur – XI 2019), Wiktorii Piotrowskiej i Jakuba Giedzicza (brązowe medale na Otwartych Mistrzostwach Warmii i Mazur – XI 2019)

18) Sebastianowi Kosiorkowi- trenerowi Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

  • Sukcesy zawodników: Klaudii Pankratiew, Dawida Seroki, Michała Synowca, Dawida Chróścielewskiego, Jacka Bagińskiego

19) Dominikowi Golakowi – trenerowi Stowarzyszenia Masakra

  • Sukcesy zawodników m.in.: Dominiki Skowrońskiej, Danuty Gołubiewskiej (2 miejsce na MP w Trójboju Siłowym, XI 2019 w Spale), Mateusza Rzodkiewicza (1 miejsce na MP w Trójboju Siłowym, XI 2019 w Spale).

Łączna kwota przyznanych i wręczonych stypendiów w 2020 r. to 83 050 zł.
W budżecie miasta Ełku na 2020 r. zaplanowano łączną kwotę 160 tys. zł w tym:
  • na nagrody: 20 tys. zł,
  • na stypendia sportowe: 140 tys. zł.