Aktualności

Autor: mk | Data wpisu: 29 Grudnia 2020
Cieplej w Przedszkolu „Światełko”

Większy komfort termiczny i niższe koszty ogrzewania to efekt termomodernizacji przeprowadzonej w Przedszkolu „Światełko” na ul. Toruńskiej. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu pn. „Termomodernizacja budynków publicznych – ełckich szkół i przedszkoli” przy wsparciu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.


Termomodernizacja budynku zmniejsza zapotrzebowanie na ciepło i co za tym idzie obniża koszty jego ogrzewania. Wprowadzane są zmiany, które ograniczają ucieczkę ciepła oraz zapewnią bardziej ekonomiczne i energooszczędne ogrzewanie wnętrz i wody użytkowej.

Zakres zamówienia obejmował m.in. ocieplenie budynku i remont pokrycia dachowego. W przedszkolu wymieniono również 7 starych okien i 3 pary drzwi. Wymieniono także instalację centralnego ogrzewania wraz z montażem 64 nowych grzejników, a także instalację ciepłej wody użytkowej i odgromową.

Koszt prac prowadzonych w Przedszkolu „Światełko” to kwota 683 tys. zł.  Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Wkład własny Gminy Miasta Ełk został wsparty środkami Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 234 495,90 zł.