Aktualności

Autor: mk | Data wpisu: 29 Grudnia 2020
„Słoneczna Ósemka” stała się cieplejsza

Cieplej zrobiło się w Przedszkolu „Słoneczna Ósemka” na os. Konieczki. To za sprawą przeprowadzonej termomodernizacji budynku. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu pn. „Termomodernizacja budynków publicznych – ełckich szkół i przedszkoli” przy wsparciu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.


Zakres zamówienia obejmował m.in. ocieplenie budynku i remont pokrycia dachowego. W przedszkolu wymieniono również 11 starych okien i 12 par drzwi. Wymieniono także instalację centralnego ogrzewania wraz z montażem 12 nowych grzejników, a także instalację ciepłej wody użytkowej i odgromową. Przeprowadzono remont pomieszczenia przedszkolnego na I piętrze budynku oraz zamontowano nawietrzniki.

Termomodernizacja budynku zmniejsza zapotrzebowanie na ciepło i co za tym idzie obniża koszty jego ogrzewania. Wprowadzane są zmiany, które ograniczają ucieczkę ciepła oraz zapewnią bardziej ekonomiczne i energooszczędne ogrzewanie wnętrz i wody użytkowej.

Koszt prac prowadzonych w Przedszkolu „Słoneczna Ósemka” to kwota 910 tys. zł.  Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Wkład własny Gminy Miasta Ełk został wsparty środkami Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 309 997,18 zł.