Aktualności

Autor: Iga Arciszewska | Data wpisu: 09 Czerwca 2021

Seniorze, nie daj się oszukać „na wnuczka”

Metodą „na wnuczka” oszukano już wielu seniorów. Dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz informowaniu policji o podejrzanych telefonach. Przypominamy także o filmie edukacyjnym, który ma na celu ostrzeżenie najstarszych mieszkańców Ełku przed oszustami.

Metodą „na wnuczka” sprawcy wyłudzają pieniądze od starszych ludzi. Nieświadomi seniorzy często przekazują oszustom oszczędności swojego życia. Wprowadzeni w błąd są przekonani, że rozmawiają z członkami swojej rodziny, głównie wnukami. Sprawcy telefonują, by poinformować o rzekomym wypadku, prosząc o przelanie odpowiedniej sumy pieniędzy na leczenie.

W ostatnim czasie policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn z Ełku, podejrzanych o udział w oszustwach „na wnuczka”. Od czterech starszych kobiet wyłudzili łącznie blisko 100 tysięcy złotych. Dlatego prosimy seniorów o zachowanie szczególnej ostrożności i informowanie policji o podejrzanych telefonach z próbą wyłudzenia pieniędzy.

Prezentowany spot „Na wnuczka” skierowany jest głównie do osób starszych, ale także do osób, które mogą ostrzec przed niebezpieczeństwem swoich rodziców, babcie czy dziadków.

Zobacz film:
https://www.facebook.com/umelku/videos/2210912815793273/