Aktualności

Autor: Iga Arciszewska | Data wpisu: 09 Czerwca 2021

O bazie sportowej z wiceministrem sportu

Wiceminister sportu Jacek Osuch był dzisiaj gościem prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza. Podczas spotkania odwiedził teren budowy krytego lodowiska. Rozmawiano również o istniejących obiektach sportowych w mieście oraz kolejnych inwestycjach, które będą mogły otrzymać wsparcie finansowe z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.  

Sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Jacek Osuch odwiedził dzisiaj kompleks sportowy ełckiego MOSiR-u, na terenie którego trwa budowa krytego lodowiska. W spotkaniu uczestniczył także poseł Wojciech Kossakowski. Na prowadzone aktualnie działania samorząd Ełku pozyskał 1,6 mln zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Koszt całości działań to ponad 3,9 mln zł.

Prezydent Tomasz Andrukiewicz przedstawił wiceministrowi Jackowi Osuchowi informacje o realizowanych w Ełku w ostatnich latach inwestycjach sportowych dofinansowywanych z UE oraz funduszy rządowych.

Jednocześnie prezydent Ełku zwrócił uwagę, że w najbliższych latach konieczne będą modernizacje istniejących obiektów sportowych, a  w szczególności Parku Wodnego. Ważna jest też budowa nowych urządzeń i obiektów, w tym hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1, czy wyciągu nart wodnych na nowej plaży miejskiej.

Na te inwestycje miejski samorząd będzie wnioskował o finansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej będących w dyspozycji ministra.